Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple İlk Çeyrekte 300 Milyon Dolardan Fazla XRP Sattı

Ripple ilk çeyrek faaliyet raporunu açıkladı. Blockchain şirketi bu dönemde XRP satışı gerçekleştirdi. Ayrıntılı veriler haberde…
Ripple İlk Çeyrekte 300 Milyon Dolardan Fazla XRP Sattı
HABER GİRİŞ

Blockchain şirketi Ripple, paylaştığı raporda, yılın ilk üç ayında 361 milyon dolar değerinde XRP token sattığını açıkladı. Bir önceki çeyrekte 226,31 milyon dolar değerinde XRP satışı gerçekleştirilmişti.

Şirket, küresel ödeme ürünleri oluşturuyor ve merkezi olmayan olarak tanımladığı XRP ödeme sistemini geliştiriyor. Ripple ve XRP ayrı varlıklar olsa da şirket, ürünlerine güç sağlamak için XRP ve XRP’nin halka açık blok zincirini kullanıyor.

Satışlar, Ripple’ın müşterilerin muhabir bankacılık ilişkilerine ihtiyaç duymadan dünya çapında para taşımasına yardımcı olan talep üzerine likidite ürünü ile bağlantılıydı. XRP Ledger on-chain faaliyeti, merkezi olmayan borsa hacmi dördüncü çeyreğe göre yüzde 34 artarak 115 milyon dolara yükseldi ve güçlü bir görünüm çizdi.

Ripple, büyüyen talep üzerine likidite işi için yeterli arz olduğundan emin olmak için XRP’yi açık piyasadan tedarik ettiğini bildirdi. Açıklamada, alımlar hariç toplam satışlarıın, küresel XRP hacminin yüzde 0,44’ünü oluşturduğu kaydedildi.

Yılın ilk çeyreğinde kripto ve daha geniş finansal piyasalarda önemli olaylar yaşandığı belirtildi. Başlangıçta küresel enflasyon beklentileri yavaşlarken, makro çalkantının, ekonominin bazı bölümlerindeki çatlakları ortaya çıkardığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner
XRP günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Silvergate, Silicon Valley Bank (SVB), Signature ve Credit Suisse’e kritik darbeler indirildiği ve bu kargaşaya rağmen, XRP de dahil olmak üzere kripto paraların dirençli kaldığı ifade edildi.

XRP yazım itibarıyla 24 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 0,47 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin yılın başından bu yana yüzde 35’ten fazla getiri sağlamış durumda. Fiyat yıl içerisinde 0,58 dolara kadar çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın