Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple için Yaşanan Bu Gelişme XRP Tutanları Heyecanlandırdı!

Ripple işlem sayısı 1,38 milyon baremini aşarken XRP fiyatının yükselişini sürdürmesi bekleniyor. XRP için kritik seviyeler hangileri? İşte detaylar...
Ripple için Yaşanan Bu Gelişme XRP Tutanları Heyecanlandırdı!
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 5. kripto varlık konumundaki Ripple’ın (XRP) fiyatı bir süredir dar bir aralıkta seyrini sürdürmesine ve gün içinde altcoinlerin genelinde gözlemlenen geri çekilme dalgasından nasibini almış görünmesine rağmen yatırımcılar yeni bir patlama için umudunu koruyor. Bazı gelişmeler bunu destekleyecek türden!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile süren davası da yakından takip edilen altcoin için uzlaşma görüşmelerinin ortasında, XRP işlem sayısında gözlemlenen kayda değer artış dikkat çekti.

Öte yandan XRP fiyatı, Aralık ayı boyunca 0,64 dolar seviyesinin altında yatay bir seyir izlerken özellikle XRP’yi yakından takip eden analistlerin büyük bölümünün altcoin fiyatında bir toparlanma öngördüğü biliniyor.

Ripple’da İşlem Aktivitesi Yükseliyor

XRP yatırımcılarının, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davada bir uzlaşma beklentisi içinde olması, ekosistemdeki beklentiyi de artırıyor. Özellikle, SEC ile Ripple arasında 30 Kasım tarihinde kapalı kapılar ardında yapılan toplantı, iki taraf arasında bir uzlaşma görüşmesi yapılması umutlarını körükledi.

Sonuç olarak, Ripple’ın davadaki kısmi zaferine rağmen, SEC davası, XRP yatırımcılarının altcoine bakış açısını etkilemeye devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

XRP sahipleri, Yargıç Analisa Torres’in 2024 yılı için planladığı duruşma tarihlerini sabırsızlıkla beklemeye devam ediyor.

Bu arada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın davada kısmi bir zafer elde edememesi ve yöneticilere karşı açılan davanın reddedilmemesi halinde SEC’in diğer kripto projelerine karşı agresif bir şekilde dava açacağına inandığını belirtti.

XRPScan Ripple İşlem Verileri
Kaynak: XRPScan

Tüm bunların ortasında XRPScan verilerine göre, XRP’deki işlem aktivitesinin Ağustos 2023 ortasından bu yana yükselişte olması ve üç ay içinde ilk kez 1,38 milyon sınırını aşması dikkatleri çekti.

XRP Fiyatının 0,75 Dolara Geri Dönme İhtimali Sürüyor

XRP fiyatı, Aralık 2023’ün başından bu yana 0,65 dolar seviyesinin altında seyrediyor. Analist Ekta Mourya, bununla birlikte XRP’nin yükseliş trendinin bozulmadan devam ettiğini söylerken fiyatın muhtemelen daha önce 13 Kasım’da görülen 0,75 dolar seviyesine geri dönmeye çalışacağını belirtti.

XRP fiyatının hedeften yaklaşık yüzde 17 uzakta olduğunu ve hedef yolunda özellikle 0,6820 dolar civarında dirençle karşılaşabileceğini ifade etti.

Ripple İşlem Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Düşüş senaryosunda ise fiyatın 50 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) olan 0,6014 dolardan destek bulabileceğini, günlük mum çubuğunun 50 günlük EMA’nın altında kapanmasının XRP fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.