Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple Hedefine Emin Adımlarla İlerliyor! XRP Fiyatında Son Durum?

Son 24 saat itibarıyla MATIC ile birlikte ilk 10 içinde en çok yükseliş gösteren kripto para birimi olan XRP'de fiyat nereye gidecek? Detaylar...
Ripple Hedefine Emin Adımlarla İlerliyor! XRP Fiyatında Son Durum?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

SEC ile devam eden uzatmalı davasının baskısını yeni yıla girmeye yaklaşmışken hala üzerinde hisseden Ripple, çoğu kripto para birimine kıyasla güçlü duruş sergilemeyi sürdürüyor. Bu güçlü duruş son 24 saat içinde de kendini gösteriyor.

Son büyük boğa koşusunda çoğu kripto varlığın aksine tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yaklaşamayan XRP için yatırımcıların umudu SEC ile süren davadan gelecek haberlerde. Bu davadan yeni yılın ilk döneminde bir sonuç çıkma olasılığı artık çok yüksek.

XRP Fiyatında Göze Çarpanlar

Ripple bunun yanı sıra son haftaların en çok kazandıran kripto para birimleri arasında yer alıyor. XRP, son kısa süreli düşüşün ardından yeniden bir yükseliş çabası içinde görünüyor. Ripple fiyatı, 0.40 dolarlık direnç seviyesine doğru istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

  • Ripple fiyat analizi an itibarıyla yükseliş trendine girildiğini gösteriyor.
  • XRP, haber yazımı itibarıyla 0.3862 dolardan işlem görüyor
  • Destek seviyeleri 0.35 dolar ve 0.30 dolar olarak işaretlenmiş durumda.

Ripple fiyatı, son birkaç gündür iyi bir performans sergiliyor ve çoğu kripto para biriminin fiyatının yükseliş gösterdiği bugün olumlu grafiğini sürdürüyor. XRP, son 24 saatte yüzde 1.55 artışla kazançlarını gün içi en yüksek seviyesi olan 0.3895 dolara kadar genişletmeyi başardı. İşlem hacmi, yüzde 20’nin üzerinde düşüşle şu anda 712.637.192 dolar seviyesinde olan altcoin son yedi günde yüzde 3.77 düştü.

Günlük grafikte fiyat analizi, Ripple’ın yükselen tepeler (HH) ve yükselen dipler (HL) yaptığını ve 100 SMA’nın (basit hareketli ortalama) üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Kısa vadeli 50 SMA da, XRP boğaları tarafından bir direnç seviyesi olarak belirlenen 0.40 dolarlık destekle yükseliş trendinde.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Ripple 0.40 dolar direnç seviyesini aşabilirse, güçlü satış baskısının ortaya çıkabileceği bir sonraki kilit direnç bölgesini 0.60 dolar seviyesinde test etmek için yukarı yönlü yörüngesine devam edebilir.

Uzun Vadeli Yükseliş için Geçilmesi Gereken Seviye!

Uzun vadede, XRP’nin sağlam bir yükseliş trendi olarak kabul edilebilmesi için 200 günlük SMA seviyesi olan 0.70 doların üzerine çıkması gerekecek.

Saatlik ve 4 saatlik zaman diliminde Ripple fiyat analizi, yükseliş hareketinin devam ettiğini gösteriyor. XRP ayrıca 4 saatlik grafikte 100 ve 200 SMA dinamik destek seviyelerinin oldukça üzerinde işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Göreceli Güç Endeksi de saatlik grafikte daha yüksek seyrediyor ve bu da alıcıların XRP fiyat hareketini kontrol ettiğini gösteriyor. Aynı zamanda Stokastik Osilatör, fiyat hareketinin yükseldiğini gösteren bir yükseliş geçişi gösteriyor.

XRP için İzlenmesi Gereken Kilit Direnç Seviyeleri

İzlenmesi gereken aşağıdaki kilit direnç seviyeleri, kısa vadede Ripple boğaları tarafından yaklaşılırsa güçlü satış baskısı sunması muhtemel olan 0.40 dolar ve 0.50 dolar olacak.

Sonuç olarak, Ripple kısa vadede 0.40 dolarlık kilit direnç seviyesine doğru bir yükseliş hareketi için hazırlanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu seviyeden geri çekilme, nihayetinde Ripple’ın uzun vadede 0.35 dolar ve 0.30 dolar gibi temel destek seviyelerinin kazançlı çıkmaya devam edip etmeyeceğini veya altına düşüp düşmediğini belirleyebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın