Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple Durmak Bilmiyor! FOMO Pay ile İş Ortaklığı Duyuruldu

Blockchain şirketi Ripple, düzenleyici kurumlarla pek çok sorun yaşarken bir yandan küresel genişlemesini ve iş birliklerini artırıyor. Detaylar haberde;
Ripple Durmak Bilmiyor! FOMO Pay ile İş Ortaklığı Duyuruldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple küresel genişleme kapsamında büyük bir iş birliğine daha imza attı. Blockchain şirketinden yapılan açıklamaya göre Singapur’un önde gelen ödeme kuruluşlarından biri olan FOMO Pay ile ortaklık imzalandı.

Anlaşma, FOMO Pay’in Ripple’ın “İsteğe Bağlı Likidite (ODL)” teknolojisinden yararlanarak ve Euro ile ABD doları için likiditeye sürekli erişim sağlayarak hazine ödemelerini iyileştirmesini mümkün kılacak.

Şirket, Ripple ile ortaklık kurmadan önce, fonların hedef hesaplara ulaşmasının birkaç gün sürebileceği pratik olmayan ödeme yöntemlerini kullanmak zorundaydı.

FOMO Pay CEO’su Louis Liu’ya göre, şirket artık uygun fiyatlı ve neredeyse anında gerçekleşen ödemeler yapabilecek.

Ripple Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Brooks Entwistle ise açıklamasında Asya-Pasifik bölgesinin, çağı yakalayamayan ödeme mekanizmalarıyla ilgili sorunları çözmek için fırsatlarla dolu olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

FOMO Pay, telekom, perakende, e-ticaret ve turizm sektörlerini kapsayan işletmeler ve tüccarlar için tek bir noktadan ödeme toplayıcı olarak 2015 yılında kuruldu. Geçtiğimiz yıl içinde şirket, düzenlenen faaliyetlerinin listesini genişletmek amacıyla Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) ek lisanslar aldı.

ODL Ödeme Çözümünün Küresel Büyümesi Genişliyor

ODL ödeme çözümü 2021 yılından itibaren hızlı bir büyüme göstermeye devam ederken, RippleNet ağındaki tüm işlemlerin dörtte birini oluşturdu. Ripple, ABD’de yaşadığı bazı yasal sorunlara rağmen dünyanın dört bir yanındaki ortakları bünyesine katmaya ve genişlemeye devam ediyor.

ODL ürünü artık küresel kapsama ulaşma yolunda büyük adımlarla ilerliyor. Ödeme çözümünü kullanan Ripple ortaklarının listesi Novatti, iRemit, FlashFX ve diğer pek çok kuruluşu içeriyor.

Ripple geçtiğimiz günlerde QNB ile de yeni iş birliğini duyurmuştu. Ortaklık kapsamında QNB, Katar’dan Filipinler’e para transferlerinin gerçekleştirilebilmesi için RippleNet altyapısıyla “doğrudan havale hizmeti” başlatmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.