Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple CEO’su: SEC Davası Büyük Oranda Olumlu Sonuçlanacak

Ripple’ın başındaki isim SEC davası ile olan son durumu değerlendirdi.
Ripple CEO’su: SEC Davası Büyük Oranda Olumlu Sonuçlanacak
HABER GİRİŞ

Ripple CEO’su, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin satışıyla ilgili şikayetinin kayıt dışı bir menkul kıymet arzı oluşturduğu iddiasıyla olası sonuçları hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Garlinghouse, Ripple’ın menkul kıymetler düzenleyicisine karşı yasal savaşında galip geleceğine inandığının altını çizerek, SEC davasını büyük ölçüde aşıldığını ancak aynı zamanda gerçeklerin onların tarafında olduğunu da savundu.

Ripple CEO’su, “Bahse giriyorum çünkü gerçeklerin bizden yana olduğunu düşünüyorum. Kanun bizden yana. SEC’in büyük ölçüde haddini aştığını ve bir şey üzerinde bir tür yargı yetkisini ele geçirmeye çalıştığını düşünüyorum” diye konuştu.

Garlinghouse kararın kendi lehlerine olmaması halinde, değişen bir şey olmayacağını ve Ripple’ın hızlı bir şekilde büyümeye devam edeceğini ifade etti. XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu sözlerine ekledi.

Dava 2020’den Beri Sürüyor

Aralık 2020’de SEC, XRP satışının kayıt dışı bir menkul kıymet arzı oluşturduğu gerekçesiyle Ripple Labs, Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen aleyhine dava açtı. Ripple, SEC’in bulgusuna itiraz etti ve o zamandan beri menkul kıymetler düzenleyicisi ile yasal bir tartışmaya girdi.

GCM Yatırım Banner

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Aralık 2020’de XRP satışının kayıt dışı bir menkul kıymet arzı oluşturduğu gerekçesiyle Ripple Labs, Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen aleyhine dava açmıştı. Ripple, SEC’in davasına itiraz etti ve o zamandan beri menkul kıymetler düzenleyicisi ile davalı durumda.

Nisan ayında, Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty, bir kararın 2023’te geleceğini ve geçen her günün esas olarak SEC tarafından bir halı çekmenin kurbanı olan ABD sakinlerini etkilediğini belirtti .

Davanın açıldığı gün, XRP’nin piyasa değeri 15 milyar dolar düştüğünü hatırlatarak, SEC’in korumayı iddia ettiği insanlara zarar verdiğini söylemişti. XRP bugün itibarıyla 17 milyar dolar piyasa değeri ile 0,35 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.