Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple CEO’su: ABD’den Daha Fazla Kripto Şirketi Ayrılabilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kripto firmalarının, düzenleyici baskısı nedeniyle ABD'den ayrılabileceğini söyledi.
Ripple CEO’su: ABD’den Daha Fazla Kripto Şirketi Ayrılabilir
HABER GİRİŞ

Blockchain şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’deki kafa karıştırıcı düzenlemelerin, pek çok kripto şirketini ülkeden ayrılmaya iteceğini söyledi. Garlinghouse Avrupa’nın ve BAE gibi ülkelerin liderlik sağladığını belirterek, İngiltere ve Singapur’un bile düzenleyici netlik sağladığını ifade etti.

Ripple CEO’su açıklamasında, “Bu nedenle girişimcilik ve yatırımın diğer yetki alanlarına aktığını görüyorsunuz. Kesinlikle Avrupa, ABD’de var olan kafa karışıklığından önemli ölçüde yararlandı” ifadelerini kullandı.

ABD’nin kripto endüstrisi için kurallarının ne olduğu konusunda kafa karıştırıcı olduğunu belirten Garlinghouse, SEC’in bu karışıklıkta ön saflarda yer aldığına dikkat çekti. Garlinghouse’un sözleri, Ripple’ın kripto saklama firması Metaco’yu satın almasının ardından geldi.

Ripple CEO’su, blockchain şirketinin mali açıdan iyi durumda olduğunu belirterek, “Ripple’ın çok güçlü bir bilançosu var ve biz buna yaslanıp hücum oynuyoruz.” diye konuştu.

Metaco yatırımının, Ripple’ın ürün grubunu genişletmesi ve Citi ve BNP Paribas gibi büyük müşteri erişimlerine imkan sağlaması bekleniyor. Kripto şirketleri, düzenleyicilere ülkenin önemli bir teknolojik yeniliği kaçırabileceğine dair bir sinyal göndermek amacıyla ABD’yi terk etmekle tehdit ediyor.

GCM Yatırım Banner

Nisan ayında Coinbase, düzenleyicinin kripto borsasının mevcut menkul kıymetler kural koyma süreçlerinin kripto endüstrisini de kapsayacak şekilde genişletilip genişletilemeyeceğine ilişkin Temmuz 2022 dilekçesine ilişkin aylarca sessiz kalmasının ardından SEC’e karşı yasal işlem başlattı.

ABD ayrıca, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’i Amerikalı müşterileri çekmek için uyumluluk kurallarını ihlal etmekle suçladı

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.