Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple CEO’su SEC Davasına Rağmen Asya Pazarında Büyüdüklerini Söyledi

Asya-Pasifik bölgesindeki faaliyetler SEC ile görülen davaya rağmen kesintisiz devam ediyor.
Ripple CEO’su SEC Davasına Rağmen Asya Pazarında Büyüdüklerini Söyledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Asya-Pasifik bölgesindeki faaliyetlerinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut düzenleme sorunlarından etkilenmediğini söyledi. Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 1,3 milyar dolarlık bir davanın ortasında olmasına rağmen, küresel pazardaki faaliyetler kesintisiz devam ediyor.

Garlinghouse, şirketin şu anki SEC davasının ortasında Asya genişlemesi ile ilgili herhangi bir olumsuz geri dönüş yaşamadığını ancak ABD’deki faaliyetleri engellediğini belirtti. Bilindiği üzere geçtiğimiz Aralık ayında SEC tarafından Ripple yöneticileri aleyhine dava açılmıştı. Davanın ilk duruşması geçtiğimiz günlerde görüldü ve Ripple avukatları davanın iptalini talep etmişti.

Ripple, Asya’daki Düzenleyiciler ile Uyum İçinde

Ripple, Asya’daki Düzenleyiciler ile Uyum İçinde

Ripple CEO’su Asya ülkelerinde herhangi bir sorunla karşılaşmamalarının sebebi olarak, şirketin bölgedeki düzenleyicilerle olan iyi ilişkilerini gösterdi. Asya ve Japonya’da işi büyütmeye devam ettiklerini söyleyen Garlinghouse, bu pazarlarda yasal düzenlemelere ilişkin niteliğe sahip olduklarını ifade etti.

Japonya ve diğer Asya-Pasifik ülkelerinin geçmişten bu yana Ripple ve XRP için elverişli oludğu biliniyor. Ripple geçtiğimiz günlerde Japonya merkezli finans grubu SBI Holdings ile kripto para ortaklığı kurduğunu açıklamıştı. Ortak girişim şirketi, Asya’da Ripple destekli bir ödeme koridoru oluşturmayı amaçlayan çok sayıda projenin merkezinde yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Ripple’ı 200’den Fazla Borsa Destekliyor

Ripple'ı 200'den Fazla Borsa Destekliyor

Geçtiğimiz yılın mart ayında blockchain firması, Taylandlı bir fintech grubu olan DeeMoney ile bir ortaklığa imza atarak Güneydoğu Asya hedefli yatırım yapmıştı. Garlinghouse, ABD borsalarının XRP tokenlerinin ticaretini kaldırmasının etkilerini Asya yatırımları sayesinde atlattıklarını söyledi. Ripple CEO’su dünya genelinde 200’den fazla platformun XRP işlemlerini desteklediğini hatırlattı.

Bu arada hem Garlinghouse hem de Ripple’ın yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, davanın reddedilmesi için ayrı dilekçelerde bulundu. Her iki şirket yöneticisinin avukatları, Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağının daha önce XRP’yi sanal para birimi olarak sınıflandırdığının altını çiziyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.