Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Reysaş Lojistik ‘İlişkili Taraf İşlemlerine İlişkin’ Raporun Sonucunu Paylaştı

Reysaş Lojistik, yaygın ve süreklilik arz eden işlemler kapsamında ilişkili taraf işlemlerine ilişkin raporun sonuç bölümünü KAP'ta paylaştı.
Reysaş Lojistik ‘İlişkili Taraf İşlemlerine İlişkin’ Raporun Sonucunu Paylaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ilişkili taraf işlemlerine ilişkin raporun sonuç bölümünü paylaştı.

Yaptığı açıklamada; Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Seri II.17.1 sayılı tebliğinde yer alan ‘Yaygın ve süreklilik arz eden işlemler’ maddesine istinaden hazırlanan ‘İlişkili Taraf İşlemlerine İlişkin Rapor’un sonuç bölümünü paylaştığını ifade etti.

Şirket tebliğ gereğince ilişkili taraf işlemlerini değerlendirdiğini, yaygın ve süreklilik arz eden işlemlerin 2020 yılı hesap dönemi içerisindeki tutarının, şirketin kamuya açıklanan 2020 yılı konsolide finansal tablolarında yer alan hasılat ve satışların maliyetine olan oranının %10’unun altında kaldığını söyledi.

Ayrıca Reysaş Lojistik, 2021 yılı sonunda da %10 limitinin altında aynı koşullarda ilişkili taraf işlemlerinin gerçekleşeceğini öngördüklerini kamuyuoyuna sundu.

Açıklamanın geldiği sıralarda Reysaş Lojistik hisseleri (RYSAS) TSİ 15:22 sularında %0,59 oranında artıda 5,15 lirada seyretmeye başladı.
Reysaş Lojistik Hisseleri Yüzde 0,59 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, 25 Kasım’da 5,3 liraya kadar yükselmeyi başarırken, buradan hızla geri çekildi. Dünkü işlemlerde ise 5 liraya sınırına kadar gerileyen hisseler, buradan hafif toparlanma kaydetti. Hisseler dünkü kapanışı 5,11 liradan yaptı.

GCM Yatırım Banner

Reysaş Lojistik hisseleri bugünkü işlemlere 5,15 liradan yükselişle başladıktan sonra 5,09 lira sınırına kadar geriledi. Buradan yeniden yükselen hisseler, TSİ 12:50 sularında 5,21 liraya kadar ulaştı. Ancak burada tutunamayarak geriledi ve 5,125 ile 5,15 lira arasında hareket etmeye başladı.

Hisselerde yukarı yönlü bir ivmenin kazanılması durumunda, 5,19 ve 5,26 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 5,07 ve 5,02 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek.

Reysaş Lojistik hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %3,83 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %0,19 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %9,18 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.