Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Reysaş Hisseleri Ulaştırma Endeksinin Parlayan Yıldızı Oldu

Ulaştırma endeksi borsa alt göstergelerden en fazla artan olurken, Reysaş Lojistik en çok yükselen şirket hisselerinin başında yer aldı.
Reysaş Hisseleri Ulaştırma Endeksinin Parlayan Yıldızı Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’da pozitif işlemlerin yaşandığı ilk yarıda, sektör endekslerinden en fazla yükselen ulaştırma oldu. Ulaştırma şirket hisselerinin yer aldığı gösterge endeks XULAS %1,84 artıda işlem görüyor.

Onu %1,60 değer kazancıyla bankacılık, %1,37’yle iletişim, %1,32’yle spor, %1,30 ile tekstil ve %1,28 ile teknoloji endeksleri izledi.

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS) %10’a yakın artışla, içinde yer aldığı endeksin en çok artan şirket hissesi oldu.
Reysaş Hisse %9,77 Arttı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri geçen hafta 3,89 liradan kapandıktan sonra, 7 Haziran işlemlerine 3,90’dan başladı. Açılışta keskin bir sıçrama kaydedip 4,27 liraya kadar yükseldi. Günün ilk yarısında yatırımcısına %9,77 oranında kazandırdı.

Son değişimlerin ardından haftalık kazancı %18’e, yıllık %19’a yaklaşırken, aylık süreçte %12’den fazla primlendi. 22,578,680 TL işlem hacmine sahip hisselerde teknik açıdan 3,72 – 3,96 seviyeleri destek, 4,35 – 4,50 seviyeleri direnç fiyatları olarak takip ediliyor.

Ulaştırma içinde en çok yükselen ikinci şirket hissesi Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş. (BEYAZ) oldu. Hisseler %4,3 değer kazancıyla 10,40 liradan işlem görüyor. Gün içinde 9,96 – 10,77 arasında hareket etti.

Üçüncü sırada %3,34 artıda işlem gören GSD Denizcilik Gayrımenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GSDDE) hisseleri yer alıyor. 5,25 liradan fiyatlanan hisseler günün en düşüğünü 5,06, en yükseğini 5,26 olarak kaydetti.

Diğer şirketlerin durumuna göz atıldığında Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) hisseleri %1,53, Türk Hava Yolları AO (THYAO) hisseleri %1,85 artıda işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu