Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dijital Bankacılık Şirketi Revolut Dolandırıcılara Karşı Tek Kullanımlık Sanal Kartını Duyurdu!

FinTech girişimi Revolut, yeni tek kullanımlık sanal kartını duyurdu. İşte hızla büyüyen dijital bankacılık hizmetinin sanal ortamda gerçekleştirilen kart sahteciliğine karşı önlemi;
Dijital Bankacılık Şirketi Revolut Dolandırıcılara Karşı Tek Kullanımlık Sanal Kartını Duyurdu!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

2013 yılında kurulan ve bankacılığın ötesinde sloganıyla tanınan FinTech girişimi; yeni ürününün duyurusunu yaptı. Online kart dolandırıcılığına karşı hizmete sunulan sanal kart, dijital banka müşterilerini sahtekarlara karşı koruyacak.

Zira mobil bankacılık servisinin sunduğu yeni sanal kart, tek kullanımlık olacak ve kullanıcının her ödemesinde veriler güvenlik için değiştirilecek.

Revolut’un yeni tek kullanımlık sanal kartı, daha güvenli işlemleri ve dolandırıcılara fırsat vermemeyi amaçlıyor.

Revolut Sanal Kartını Duyurdu Buna göre mobil bankacılık hizmeti, müşterilere tek kullanımlık bir sanal kart sunacak ve kartın bilgileri her ödemede uygulama tarafından dilinerek değiştirilecek. Zira pek çok şirket online ödeme sırasında müşterilerin kart bilgilerini saklıyor ve bu veriler dolandırıcılar için açık kapı anlamına geliyor.

Zaten veri analizi şirketi FICO da gösteriyor ki sanal ortamda gerçekleştirilen kart sahteciliğindeki (CNP) oranlar giderek artıyor.

Revolut Dolandırıcılara Önlem için Tek Kullanımlık Yapar Öyle ki 2016 yılında Avrupalı firmalar için brüt dolandırıcılık kayıplarında sanal ortamda gerçekleştirilen kart sahteciliğinin oranı % 50’den % 70’lere çıkmıştı. İşte bu nedenle; Revolut CNP’nin risklerini azaltmak ve sanal ortamdaki dolandırıcılara karşı savaşmak için yeni hizmetini devreye soktuğunu duyurdu.

Revolut CFO’su ve ortak kurucusu Vlad Yatsenko konuyla ilgili yaptığı açıklamada; yeni hizmetin avantajlarından bahsetti.

Vlad Yatsenko Konuyla İlgili Açıklama Yaptı Şirketlerin online alışverişlerde müşterilere kolaylık sağlamak amacıyla kart bilgilerini kaydettiğini ama bunun verilerin sızdırılmasına imkan tanıdığını söyleyen Yatsenko, Revolut’un bu açığa karşı büyük bir adım attığını vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Zira FinTech girişimi dijital bankacılık şirketi yeni özellik sayesinde müşterinin her işleminde kart detaylarını silecek.

 FinTech Girişimi Revolut Yeni Hizmeti İlaveten; büyük bankaların yeni teknolojilere adapte olma konusunda çok yavaş ilerlediğinin altını çizen Yatsenko, Revolut’un müşterilerine 60 saniye içinde hesap açtığını belirtti. Neticede duyurulan yeni özellik; Revolut’un diğer güvenlik özellikleriyle birlikte çalışacak.

Diğer taraftan; Revolut’un Avrupa için bankacılık lisansına başvurduğunu ve hızlı bir büyüme süreci içerisinde olduğunu da belirtelim. Türünün ilk örneklerinden biri olan FinTech girişimi, geçtiğimiz yıl kripto para birimleriyle alım – satım işlemlerine başlamasıyla da epey dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.