Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fintech Girişimi Revolut Komisyonsuz Ticaret Hizmetine Başlıyor!

Avrupalı finansal teknoloji girişimi Revolut, komisyonsuz ticaret hizmetine başlayacağını uyurdu. Detaylar haberimizde...
Fintech Girişimi Revolut Komisyonsuz Ticaret Hizmetine Başlıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dijital bankacılık hizmeti Revolut, yükselişiyle adını en çok duyduğumuz finansal teknoloji girişimleri arasında yer alıyor. Öyle ki geçtiğimiz Kasım ayında 1 milyon kullanıcıya ulaşan platform, aradan birkaç ay geçmesine rağmen kullanıcı sayısını ikiye katlamasıyla dikkat çekti.

Bu noktada Londra merkezli şirketten yapılan yeni açıklama da Revolut’u odak noktası haline getirdi. Çünkü girişim, komisyonsuz ticaret hizmetine başlamayı planladığını duyurdu. Buna göre Revolut’un Wealth adı verilen platform ile kullanıcılara, ABD ve Birleşik Krallık’ta listelenen halka açık şirketlere yatırım yapma olanağı tanıyacağı belirtildi.

Ayrıca komisyonsuz ticaret hizmetinin Exchange Traded Funds (borsa yatırım fonu) ve opsiyonları da içereceği söylendi.

Revolut Komisyonsuz Ticaret Hizmetine BaşlayacakRevolut’un yeni hizmetiyle; komisyonsuz hisse senedi alım-satım işlemleri yapan ABD’li Robinhood ile Trading212’ye rakip olacağı yönündeki haberler de yankı uyandırdı. Keza her ikisi de güçlü olan rakiplerden Robinhood, aldığı yatırımlarla değerlemesini 5.6 milyar dolara çıkarmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nikolay Storonsky; Revolut’un Wealth ile kullanıcılara ne gibi ayrıcalıklar sunacağından bahsetti.

Revolut CEO Nikolay Storonsky Açıklama İnsanların yıllardır yüksek ücretler ve kullanışsız arayüzlerle uğraşmak zorunda kaldığını vurgulayan CEO, Revolut’un yatırımları ucuz, kolay ve tamamen mobil hale getirmeyi amaçladığını dile getirdi. Ve finansal teknoloji girişiminin bu platformu bütün kullanıcılarına önümüzdeki sene sunmayı planladığını söyledi.

İlaveten; Revolut’un komisyonsuz ticaret hizmetini girişimin faaliyete başlayacağı yeni pazarlarda da vereceğinin üzerini çizdi.

Revolut Komisyonsuz Ticaret Hizmeti Detayları Öte yandan Revolut’un kurucusu ve CEO’su Nikolay Storonsky rekabet konusunda; finansal teknoloji girişimlerinden değil Apple, Amazon, Facebook ve Google gibi teknoloji devlerinden çekindiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Teknoloji devleriyle ilgili endişelerinin nedenini de “onların bankacılık alanına kolaylıkla girebilmelerini sağlayacak büyük miktarda müşteri verileri, sermayeleri ve çalışanları var” sözleriyle açıkladı. Revolut hakkındaki bir diğer haber de fintech girişiminin yakın zamanda ABD bankacılık lisansına başvurmayı planlamasıydı.

Buna göre Storonsky, Revolut’un yıl sonuna kadar ABD bankacılık lisansına başvuracağını duyurdu. Böylece Revolut da Monzo ve N26 gibi ABD pazarına girmek isteyen bir dizi startup arasına katılmış oldu. Neticede aldığı son yatırımla 1.7 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan Revolut, 2 milyonu geçen kullanıcı sayısı ve hedefleriyle meslektaşları arasında öne çıkmaya devam ediyor diyebiliriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.