Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Resmi Gazete’de Yayımlandı: İstanbul’da Kentsel Dönüşüme Destek

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre İstanbul'da yürütülecek kentsel dönüşüme destek kapsamında hibe ve kredi verilecek. Detaylar;
Resmi Gazete’de Yayımlandı: İstanbul’da Kentsel Dönüşüme Destek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre İstanbul’da yürütülecek kentsel dönüşüme destek kapsamında hak sahiplerine belirli tutarlarda hibe ve kredi verileceği duyuruldu.

Açıklamada, kentsel dönüşüme destek kapsamında hak sahiplerine 700 bin TL hibe ve 700 bin TL kredi verileceği ifade edildi.

Evi kentsel dönüşüme giren kiracılara 100 bin TL karşılıksız kira desteği sağlanacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında, dönüşüme giren iş yerleri için ise 350 bin TL’ye kadar hibe ve 350 bin TL’ye kadar kredi verileceği kaydedildi.

İstanbul Kentsel Dönüşüm Destek Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı
Kaynak: Resmi Gazete

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya platformu X hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

GCM Yatırım Banner

İstanbul’un kentsel dönüşümü için başlatılan “Yarısı Bizden” kampanyası kapsamında verilecek destek paketinin yürürlüğe girdiğini ve İstanbul’un kentsel dönüşümünü hızlandıracaklarını ifade etti.

Bakan Özhaseki Kentsel Dönüşüm Resmi Gazete Kararına İlişkin Paylaşımda Bulundu
Kaynak: X / @mehmetozhaseki

Özhaseki, önceki gün katıldığı “5500 Bağımsız Bölümlük Kentsel Dönüşüm Projeleri Temel Atma ve Yıkım Töreni”nde yaptığı konuşmada, İstanbul’un dönüşümü için bütçelerinin 485 milyar lira olduğunu ve bunu sadece “Yarısı Bizden” kampanyası için harcayacaklarını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın