Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Resmi Gazete’de Yayımlandı: 16 Şirkete Faaliyet İzni Verildi

Merkez Bankası’nın Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarında, elektronik para ve ödeme kuruluşları olarak 16 şirkete faaliyet izni tanındı. Ayrıntılar haberde;
Resmi Gazete’de Yayımlandı: 16 Şirkete Faaliyet İzni Verildi
Yorum

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Resmi Gazete’de yayımlanan kararlarına göre 16 şirkete faaliyet izni verildi.

Kararlarda, 13 şirkete elektronik para kuruluşu olarak, 3 şirkete ise ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösterme izni verildi.

Resmi Gazete’de belirtilen, elektronik para kuruluşu olarak faaliyet göstermek üzere faaliyet izni verilen 13 şirket şöyle sıralandı:

As Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ, Bingo Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ, DSM Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ, Fzypay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ, Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ, ParaQR Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ, Parolapara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ, Rubik Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ, SecurIT Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ, Token Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ, Tom Pay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ, TTM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ, Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ.

Ödeme kuruluşu olarak faaliyet göstermek üzere faaliyet izni verilen 3 şirket ise şunlar oldu: BRQ Link Ödeme Hizmetleri AŞ, Lidio Ödeme Hizmetleri AŞ ve Sundus Ödeme Kuruluşu AŞ.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu