Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Resmi Gazete’de Düzeltme: Şirketler için Tarih Değişti

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında paylaşılan, şirketlerin sahip olması gereken asgari sermaye tutarlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı için bugün tekrar ilan paylaşıldı.
Resmi Gazete’de Düzeltme: Şirketler için Tarih Değişti
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin 25 Kasım 2023 tarihli sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile şirketlerin zorunlu asgari sermaye tutarlarında değişikliğe gidildi. Karar ile birlikte şirketler için asgari sermaye tutarları yukarı çekildi.

Kararda, yeni tutarların 1 Ekim 2024 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacağı duyurulmuştu. Ancak bugünkü sayıda tarihte değişiklik yapıldığı bildirildi.

Yeni asgari sermaye limitlerinin 1 Ocak 2024’ten itibaren geçerli olacağı açıklandı.

Limitlerdeki değişiklikle anonim şirketlerin en az sermaye tutarı 50 bin TL’den 250 bin TL’ye çıkarıldı.

Kayıtlı sermaye sistemini kabul eden ve halka açık olmayan anonim şirketler için en az başlangıç sermayesi 100 bin TL yerine 500 bin TL oldu. Limited şirketlerin minimum sermaye tutarı ise 10 bin TL’den 50 bin TL’ye yükseltildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.