Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Resmi Gazete’de Duyuruldu: Yeni Yatırım Bankası Geliyor!

BDDK’nın yeni bir yatırım bankasına kurulum izni verdiği karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara ilişkin detaylar haberde…
Resmi Gazete’de Duyuruldu: Yeni Yatırım Bankası Geliyor!
Yorum

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), yeni bir yatırım bankasının kurulumu için kapı araladı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kararda, BDDK’nın SLM Yatırım Bankası A.Ş. unvanlı bir yatırım bankasının kurulmasına izin verdiği duyuruldu.

Kararda, Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmeliğin 4’üncü maddesine atıf yapıldı.

Bu kapsamda verilen yetki çerçevesinde, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 7’nci ve 8’inci maddelerinin incelenerek banka için kurulum kararı verildiği belirtildi.

“SLM Yatırım Bankası A.Ş.” unvanlı yatırım bankasının kuruluş sermayesinin 1 milyar TL değerinde olduğu açıklandı.

Bankanın kurucu ortaklarının İsmail Lepiev, Cemalettin Kitapçı, Köksal Akdeniz, Fadime Öztürk ve Canan Bulut olduğu aktarıldı.

Kurucu 2 İsim Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’ndan

İsmail Lepiev, Türkiye’de turizm sektöründe boy gösteren isimlerden olurken, diğer kurucu üyelerin tamamı bankacılık sektöründen gelme isimler oldu.

Cemalettin Kitapçı ve Köksal Akdeniz, ilk özel sermayeli kalkınma ve yatırım bankası olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.’de Şube Müdürü olarak görev aldı.

Fadime Öztürk CFO Finansal Hizmetler A.Ş. direktörüyken, Canan Bulut da bankacılık sektöründe faaliyetlerde bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu