Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Resmi Gazete: Jandarma Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Sözleşmeli uzman erbaş alımı için başvuruların 12-26 Eylül tarihleri arasında, internet üzerinden yapılacağı açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
Resmi Gazete: Jandarma Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre Jandarma Genel Komutanlığı toplam 7 bin 500 sözleşmeli uzman erbaş temin edecek. Başvuruların ise 12-26 Eylül 2022 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacağı duyuruldu.

Sözleşmeli uzman erbaşların branşlarının 6 bin 605’inin jandarma, 11’inin at bakıcısı, 14’ünün bot serdümeni, 250’sinin sıhhiyeci, 200’ünün muhabere, 10’unun havacılık, 400’ünün lojistik (mesleki nitelikli) ve 10’unun da bando alt olacağı bildirildi.

Başvuru için detayların www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.kamuilan.sbb.gov.tr internet sitelerindeki ‘‘2023 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini’’ kılavuzundan açıklanacağı söylendi.

Başvuran Kişiler Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olacak

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda, başvuru şartlarında öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 20 ile 27 yaş arasındaki erkek olmak yer aldı.

Adayların öğretim durumlarının en az lise mezunu ve Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) ise 50 üzeri puana sahip olması gerektiğine dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Yayımlanan duyuruda, askerlik hizmetini yapma şartının aranmadığı ve askerliğini yapmış vatandaşların ise terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olması gerektiği vurgulandı.

Askerliğe elverişli değildir raporu alarak terhis edilmiş vatandaşların başvuruda bulunamayacağı aktarıldı. En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olması koşuluyla, kilosu başvuru kılavuzdaki boy-kilo tablosundaki belirtilen değerler içerisinde bulunması şartlar arasında yer aldı.

Taksirli suçlar nedeniyle en az altı 6 ay ve taksirli suçlar hariç diğer suçlardan ise en az otuz 30 gün süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkumiyetin bulunmaması gerektiğine işaret edildi.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alan vatandaşların, vücut yapısının da düzgün olması ve hem her bakımdan sağlam hem de fiziki görünüşünün kusursuz olması gerektiği belirtildi.

Resmi Gazete’deki duyuruda başvuruda bulunacak adayların dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrünün bulunmaması gerektiği de şartlar arasında yer aldı.

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’nın Resmi Gazete’deki duyurusunda işe alım şartlarına ilave olarak sözleşmeli uzman erbaş temini için başvuru kılavuzundaki belirtilen özel şartların da sağlanması gerektiği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.