Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gördüğünüz Bentley Continental’in İçerisinde Bir Chrysler Sebring Gizli!

Bir Amerikan vatandaşı hayalini kurduğu üstü açık Bentley'i zekice ve farklı yollarla sahip olmaya çalışmış.
Gördüğünüz Bentley Continental’in İçerisinde Bir Chrysler Sebring Gizli!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Başlığı okuduktan sonra bir süre ne olduğunu anlamaya çalıştınız değil mi? Nasıl bir Bentley’nin içinde bir Chrysler olur! Bu pozun asıl sahibi başkası olsa da Continental GTC‘nin olmadığını söyleyebileceğimiz fazla bir nokta yok. İstediği bir arabayı alamayan kişilerin yeteneklerine başvurarak ortaya hayret duyulacak ürünler çoğu kez çıkartılmıştır.

Afrikalı mühendisin küçüklük hayali olan spor arabayı, farklı model parçalarını birleştirmesiyle havalı bir tek kapı şekilde karşımıza çıkarmıştı. Gerçekte bir Chrysler Sebring’i yine bu merakı ve hevesi taşıyan biri tarafından Bentley’e dönüştürülmüş. O kadar ustaca tasarlanmış ki bunun bir Amerikan aracı olduğunu kimse anlayamaz. Sebring bakalım nasıl İngiliz vatandaşı olmuş.

Satıcı arabasını eBay’de satıyor ve çok yüksek bir fiyata.

Replika Bentley Continental ConvertibleFarklı iddiaları size kazandıracak bu arabanın son hali için epeyce uğraşılmış. Üşengeçliğin hayatında yeri olmayan biri tarafından garajda üretilen Continental için yuvarlak far grubu alınmış. Yeni kalıplarla yapılan tampon biraz özgün olmuş. Serinin GTC tipi olarak varsayarsak, hava kanalları farklı açılarda.

Vücut büyüklükleri açısından tanırım derseniz de milimetrik bakmanız gerekir.

Replika Bentley Continental Convertible Chrysler SebringCabrio spor otomobil için özel jant takımı alınmış. Bentley’nin kapı üzerine sabitlenen dikiz aynası da benzetilmiş. Repkila da olsa bu üstü açık yine yoğun ilgiye maruz kalabilir tipte. Yağmurlu günlere de hazırlıklı olan Sebring’ten türetilen Continental’e tente tavan koyulmuş.

Aracın arka kısmında puzzle parçaları eksiksiz yerleştirilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ön kısım aydınlatmaları gibi stop farlar için de Bentley’den parça tedariğine gidilmiş. Gerçek bir Continental GTC ile Sebring yan yana koyulduğunda, aradaki farkları bulmak için uzunca süre bakmanız gerekecek. Bagajın bombeli yapısıyla tamponun egzoz kısımlarına kadar farklar “sıfır”.

GCM Yatırım Banner
Sebring, belki kabinde belli olur diyecekken, bu sözümüzden anında vazgeçiyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ön göğüs kısmının ortadan düşük yanlardan şişkin tipi, direksiyon simidi, karbon tuş takımı, metal vites topuzu, elektrikli koltuklar, LED aydınlatma ve gösterge panelinin inci beyazı arka planıyla uyum mükemmel. Motoru da direksiyonun sol kısmındaki düğme ile çalışma emrini veriyorsunuz.

Satıcı, aynı zamanda tadilat ustası kaput kısmında frenlemeyebilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Motor kaputunu açtığınızda 6.0L W12 48V‘lik devasa ünite yapısını göremeyeceksiniz. 560 beygir üreten Continantel Convertible ünitesi yerine daha mütevazi 3.5L’lik 235 beygirlik bir V6 ile karşılaşacaksınız. Bu tip araç dönüşümlerine girişenlerin son noktası burasıdır.

Her şey çok güzel olsa da fiyatı biraz kafa karıştırıcı. Sahibinin Michigan’da inşa ettiği Sebring alt yapılı Continental’e 85.000 dolar istiyor. Ufak bir yurt dışı fiyat araştırması yaptıktan sonra 2007-2008 model arası Convertible aracın orijinal olarak 50.000 ile 60.000 dolar aralığında satıldığını gördük. Dediğimiz gibi bu kısımda biraz ironi var! Yine de bu güzel uğraşın iyi olduğunu düşünüyoruz. Ya siz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.