Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Önceki Hayatında Honda Accord Olan Lamborghini Aventador’un Hikayesi!

Executive Modcar Trendz adlı şirketin Honda Accord'dan dönüştürdüğü tek kapılı süpercar Aventador harika duruyor!
Önceki Hayatında Honda Accord Olan Lamborghini Aventador’un Hikayesi!
HABER GİRİŞ

Replika ürün yapımının bu sefer en muhteşem örneklerden birini görüyoruz. Super spor otomobil kavramının en saygı değer üyelerinden Lambo’nun, bir kopyası daha yapıldı. Geçtiğimiz sene hatırlarsanız heyecanlı bir kişi bisiklet parçalarından mini bir Aventador inşa etmişti. Peki neden yapıyorlar? İlgi çekmek için mi satın alamadıkları arabalara bu şekilde sahip olmak için mi? Ne için yaptığının hiç bir önemi yok.

Bazı soruların cevapları verilemez. Mesela Çin’in neden tasarımlarına milyon dolarlar harcanan kaliteli modellerin kopyasını yapması gibi! Executive Modcar Trendz şirketinin replika Aventador’u sanki biraz daha masum duruyor…

İlk bakışta bunun bir İtalyan otomobili olmadığını anlayacak çok az kişi vardır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==“Birebir uyum” tabirinin turuncu bir canlı örneğine bakıyoruz. Aynı kareye hazırladığımız Orijinal Aventador – Replika Aventador’un ne gibi farkları olduğunu daha iyi anlamış, bizde anlatmış olacağız! Üstteki replika örneği.

Honda Accord dönüşümü söz bırakmadığı gibi nasıl bu kadar benzetilebildiği  de ayrı bir şaşkınlık meselesi!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Aventador’un kaput dalga şekilleri aynı olurken, far şekillerindeki hassasiyet ise hayrete düşürüyor. Normalinden daha dar formlu olması alt havalandırmaların daha küçük olmasını sağlamış. Yine geometrik halleri Aventador’a uyuyor.

Dört kapılı bir Japon’un coupeye dönüştürülmesi açıkçası nasıl olmuş dedirtiyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Farklı açıdan replika araç örneğine bakınca süpercar, sanki çok öncesinde çıkmış ilk versiyonu gibi duruyor. Kapılar geleneğe uygun olarak yukarı açılıyor. Executive Modcar Trendz için sanırız yapımı en basit kısım kapılar olmuştur.

GCM Yatırım Banner
Yaptığı işin inceliklerini iyi gören şirket, boya rengini de öyle tesadüf yapmamış! Kaportada Aventador’un Arancio Argos lansman rengini kullanılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Profil kısmında dikiz ayna biçimleri ve kapı arkası havalandırma yuvaları yine aynı. Lastik kısımlarında ölçekler daha dar yapıda. Yani en azından Accord’ın çamurluklarına göre olduğu belli!

Muhteşem benzetmelerin arka tarafında da değişen bir şey yok!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Accord’un ikici yaşamının arka kısmında ön farlar nasıl birebir benzetilmişse arka stopların içeriği ve dış çerçevesi de o derece aynı. Acaba aydınlatma gruplarını Lambo’dan satın mı aldılar diye düşünsek de muhtemelen fiyatları, projenin yarısından fazladır! Motor kaputu şekil bakımından aynı olurken, Accord replikasın da biraz daha dik açı verilmek zorunda kalınmış.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==]
2. Nesil Honda NSX’ten Daha Önce Yapılan Replikası: “Civic NSX”

Honda Accord gibi dört kapılı bir sedanın tek kapılı bir süper spor otomobile dönüştürme fikri, işin biraz eğlencesine kaçmak olmuş. Kesinlikle ilgi çekiyor ancak nihayetinde görünüm Aventador olsa da gidişler yine bir Accord gibi olacak! Sizce bu son replika çalışması nasıl olmuş?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.