Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Renault Hisseleri Yükselen Fransız Borsasının En Sert Düşenleri Arasında

Fransa gösterge borsa endeksi CAC 40, bugün Avrupalı emsallerine paralel artıda işlem görürken Renault hisseleri en kötü performanslar arasında yer alıyor.
Renault Hisseleri Yükselen Fransız Borsasının En Sert Düşenleri Arasında
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupalı borsa endeksler, haftanın son gününde beklenen merkez bankası toplantıları ve açıklanan ekonomik verilerin etkisiyle artıda hareket ediyor.

Emsallerine paralel şekilde seyreden CAC 40 Endeksi de yükselişiyle haftayı kazançla kapatmaya ilerliyor. Önceki kapanışı 6,622.59 puan olan Fransız göstergesi, 17 Eylül seansına 6,679.45 puanla başlayarak pozitif seyrini sürdürdü.

TSİ 12.45’te yüzde 0,60 artıda seyreden gösterge endeks, 6,656.60 – 6,697.08 aralığında kaldı.
Fransız Borsa Endeks
Kaynak: MarketWatch

Endeksin yıl başından bu yana yüzde 20 oranında artış kaydettiği görülüyor.

Endekse en büyük katkı Alstom hisselerinden gelirken en büyük düşüşlerden biri Renault tarafından kaydedildi.

Düşüş Fransız üretici Renault’un elektrikli otomobillere yönelik toplu geçiş döneminde Fransa’da 2 bin mühendislik ve destek işini işten çıkarırken 2,500 yeni işçiyi işe alacağını duyurmasıyla yönlendirildi.

Renault’un RNO kodlu hisse senetleri, dün 29,11 euroda kapandıktan sonra bugünkü seansa 29,27 euro ile başladı.

Yazım itibarıyla yüzde 0,64 ekside fiyatlanırken hareket aralığı 28.84 – 29.32 euro oldu. 5 günde yüzde 1,20 düşen hisseler, diğer kısa vadeli göstergelerde de ekside kaldı. Renault hisseleri bir ayda yüzde 7 düşerken 3 ayda yüzde 18, yıl başından bu yana ise yüzde 19 değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu