Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Renault Arkana Coupe SUV’un Fiyatları Açıklandı!

Renault'un Mercedes GLC Coupe ve BMW X4'e karşı ucuz alternatif SUV olarak çıkartacağı Arkana'nın son detayları geldi!
Renault Arkana Coupe SUV’un Fiyatları Açıklandı!
HABER GİRİŞ

Bugün itibariyle Renault, Arkana SUV modelin satış listelerinde yerini aldığını duyurdu. Kompakt ve coupe form vücut hatlarında ortaya çıkartılan model, BMW X-SUV serileriyle olan ilişkisine bakılmıştı. Arkana’nın ilk görsellerini yayınlarken, gelen bilgiler arasında sadece Rusya pazarına satılacağı söylenmişti.

Düşünce ve planlarda değişiklik olmadı. Kore’ye gönderimi de gündeme geldi ve Samsung adı altında olabilir. Yeni gelen görselleri incelediğimizde bir önceki ön gösterim resimleriyle arada bir farkın olmadığını görüyoruz. Arkana için gelen detaylara devam edelim…

Renault Arkana’nın varlığı ortaya çıktığı an ilginç bir amaç için üretileceği bizlere söylenmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==SUV sınıfı alternatiflerini çoğaltma eğilimindeki firmaların Fransız temsilcisi, modelinin Mercedes GLC Coupe ve BMW X4‘e ucuz, alternatif bir model olarak düşünüldüğü aktarılmıştı. Yapısı uyumluydu ve gerçekten de seçimlerde daha az parayla alınabilecek bir model olduğunu net şekilde anlamıştık.

Spor Coupe Arkana, Megane yüzünü taşıyan bir yüksek sürüş aracı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Renault’un dahice yaptığı araç tasarımlarının, özgünlük hissiyatı son ürününe de başarıyla aktarılmış. Rusya ve Kore için çıkışı yapılan Arkana’da sürüş destek sistemlerin bağlı olarak 360 derece kamera, kör nokta, park sensörü, şerit takip ve ikincil çarpışma önleyici gibi günümüz teknolojik insan güvenliği donanımlarına sahip olacak.

Kokpit bakış açısında ise bir ayrım ve farklılaştırma söz konusu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Megane, Talisman ve Koleos’ta karşılaştığımız bilgi eğlence ekran tipini göremiyoruz. Onun yerine hava mazgallarının altına konumlandırılan dikdörtgen 8 inç ekrana yer verilmiş. Deri kaplama koltuklar düz şekillerden değil, güzel gösterecek desenlerle beslenmiş. Bose Premium ses sistemi yanında araç içi bağlantı özelliklerinden Apple CarPlay ve AndroidAuto kullanımlarına açık.

GCM Yatırım Banner
Coupe SUV’u yeni TCe motor hareketini verecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Daimler-Renault ortaklığında geliştirilen 1.3 TCe, 150 ps’lik bir gücü CVT X-Tronic şanzımanla aktaracak. Baz modeller önden çekiş prensibiyle gelirken, opsiyon listesinde 4×4 çekiş sistemi de mevcut.

Haziran ayından itibaren satışları başlayacak Arkana’non 22.257 dolar ile 22.057 dolar arasında fiyatlandırılması yapılmış. Edition One’da LED aydınlatma üniteleri, dış kısımda daha fazla krom ve çift renkli 17 inç alaşım jantlarla donatılacak. Sayılan ekstralar en yüksek fiyatın içerisinde mi bilemiyoruz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.