Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

4. Nesil Renault Megane’ye Yeni Dizel Motor Takviyesi!

Renault güzel bir atakla ilk Megane 4'te kullanacağı yeni hacimli dizel motorunun teknik verilerinden söz etti. İşte detaylar...
4. Nesil Renault Megane’ye Yeni Dizel Motor Takviyesi!
HABER GİRİŞ

Renault, Megane faktörünü biraz daha ön planda tutmak adına aracını yeni bir dizel motorla besleme kararı almış. Bunun yanında “belirli bölgelere gönderilecek”şeklinde açıklanan wagon serisi de gündeme getirildi. 90’lı yılların en iyi çıkış yapan ve Europa modellerinden sonra krallık tacını devralan Megane, satış rakamlarıyla bizde dahil olmak üzere pazarlardaki hakimiyetini göstermeye devam ediyor.

C segment temsilcisi, kendisini rakiplerinden çok farklı gösterecek güzel bir tasarım diline kavuşmuştu. Görünüm sınıflar arasında da yaygınlaşmış Talisman, son jenerasyon Clio, Kaleos için de tek tip olmuştu. Fransız temsilci, Megane’nin son nesil çıkışından uzun bir süre sonra ve diğer segmentlere de aktarılacak dizelinden söz etti.

4. Megane’nin sınırlı üretim station-wagonu da listelerde yerini alacak.

2019 Renault Megane 4 1.7L Dizel MotorBulunduğu sınıf içerisinde daha havalı ve orantılı wagon araçlar yapabilen Renault, bunu bir kez daha Megane ile gösterdi. Normalde ya da eskiden bu tip aile araçlarının arkası farklı tasarımlarla olup, bir türlü verilmek istenen insanlara aktarılamazdı.

Toyota konu üzerine düşmeyen şirketlerin başında geliyor olabilir. Corolla’nın 12. nesline kadar olan diliminde çok göze batan yatırımlar yapmamıştı. Ve hiç bir zaman tasarımları hoş karşılanmamıştı. Yalnız Corolla’nın son nesil wagon çalışması resmen bu söylediklerimizi yalanlar cinsten olmuştu.

Renault, motordaki hacim ve güç artışını ilk Megane’de geliştirdiği ünitesiyle gösterecek.

2019 Renault Megane 4 1.7L Dizel Motor TakviyesiD segmente kadar müşterilerine hizmet veren Fransız şirket, 1.5-1.6‘dan sonra DCi’da 1.7L dönemine geçiyor. Blue DCi olarak adlandırılan teknolojik ünite 150 ps gücün yanında 340 nm gibi iyi bir tork değeri çıkartıyor. Teknik verilerin sonunda Megane’nin yeni 1.7L ile 9.3 saniyede hızlanmasını ve 205 km/h son sürat rakamını görüyoruz.

GCM Yatırım Banner

EDC’nin çift kavrama şanzıman sistemiyle devam eden Renault, Opel Astra, Peugeot 308, Honda Civic Diesel rakiplerinin gerisinde kalmasını kaldıramamış olacak ki Megane’yi sınıfının en hızlısı yapma çabasına girmiş. Görünüşe göre de başarmış.

Şunu söyleyebiliriz ki bizim vergi sistemimizde bu motorun tercih oranı biraz düşündürücü olabilir. 1.6 DCi hacim, 1.598 cc üzerinden fiyatlandırıldığından 1.7L’e  bir üst dilimle birlikte 1.600 TL civarlarında yıllık fark olacaktır. Tüketici bu konuda ne düşünür bakılması gerekir.

Megane, wagon seçenekte üst sınır özellikler gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Estate Limited ismiyle satışa çıkan station wagon Megane’de standart olarak hoş tasarımlı bir 17 inç jant, dış rozetler, farklı ayna rengi, krom detaylar ve en önemlisi güvenlik adına sürücü asistan özelliklerinin verildiğini görüyoruz.

Yakıt konusunda yine iddialı olan Reno, hatchback ve wagon için verdiği 4.3/5.3 tüketim değerleri standartlarda. Ve son dizel motoru sayesinde de DCi’ın en güçlüsü 130 ps‘lik Energy’den 1 saniye kadar daha hızlı sonuçlar verilecek. Tüketim ters oranda yani yaklaşık olarak 1 litre artacak olsa da Megane 4’ün daha keyifli sürüşler vereceğinden eminiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın