Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RENA %2.0’a Yakın Değer Kaybederken, Renault ve Ghosn Gelişmesi

Ghosn gelişmeleri gündemi meşgul etmeye devam ederken, Renault'tan resmi makamlara başvuru duyurusu geldi. Şirket hissesi RENA değer kaybını artırdı.
RENA %2.0’a Yakın Değer Kaybederken, Renault ve Ghosn Gelişmesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Renault SA Carlos Ghosn’in şirketin ikinci gelişmesini kutlaması için bir ödemeyi kötüye kullanabileceğini, Fransız otomobil üreticisinin eski başkanı ve genel müdürü tarafından olası uygunsuz davranışını ilk kez açıkladığını kanıtlandığı duyuruldu.

Fransız otomobil üreticisi Bay Ghosn’in, Versay Sarayı ile bir sponsorluk anlaşması çerçevesinde yaptığı 50.000 € (57.000 $) tutarındaki ödemeden kişisel olarak faydalanabileceğini söyledi. Konuyla hakim olan bir kişiye göre, şirket fonlarının 2016 sonbaharında düzenlenen özel bir parti için, Ghosn’un evliliğini ve yeni karısının doğum gününü kutlamak için para kullanıp kullanmadığı araştırılıyor.

Renault ve Resmi Makamlar

Renault'tan Fransız Yetkililere BaşvuruŞirket, ödemeyi Fransız makamlarına bildirdiğini açıklarken, Ghosn aile temsilcisi yorum yapma talebine cevap vermedi. Renault, geçen yıl Kasım ayında bir iç soruşturma başlatılmasından bu yana yargı makamlarına ilk kez bildirimde bulunuyor. Günler önce, Japon yetkililer onu tutuklamıştı ve bir zamanlar başkan ve CEO olduğu Nissan Motor Co.’da olası mali suistimalleri araştırmaktaydı.

Bay Ghosn, 19 Kasım 2018’den beri gözaltına tutulmakta. Tokyo savcıları Ghosn’u, tazminat talebini Nissan’ın sekiz yıllık mali beyanlarını eksik bildirmekle ve Nissan’ın kişisel bir finansal probleminde kendisine yardım eden Suudi bir arkadaşın şirketine ödemesini sağlamakla suçladı. Bu iddia karşısında Ghosn yanlış bir şey yapmadığını söylemişti.

RENA Kayıbı ile 50 Günlük Hareketli Ortalamasının Altına Çekildi

Kayıpları ile Önemli Seviyelerin Altına Çekilen RENAFransa piyasalarında işlem gören Renault SA hisse senedi RENA 59,26 €’dan fiyatlanırken, günlük bazdaki değer kaybı %1.94 seviyesinde görülerek 1,17 €’ya tekabül etti. Hisse 14 günlük periyotta çalıştırılan RSI indikatörünün 38 seviyesinde dalgalanması ile satım bölgesinden sinyal vermekte.

GCM Yatırım Banner

60,0 seviyesinin yüksek oranda barındırdığı psikolojik eşinin aşağı yönde açılan açısı hisse senedini olumsuz etkilerken, 60,35 seviyesinde takip edilen 50 günlük hareketli ortalamanın üstündeki seyir görünümün sağlığını koruyabilir. Hissenin bugünkü aralığı ise an itibarıyla 59,10-60,33 marjlarında kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.