Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekoru 3,84 Dolar Olan Altcoin için Büyük Hedefler Belirlendi!

Kripto para piyasasının en büyük altcoinleri arasında yer alan XRP'nin geleceğine ilişkin analistlerden iddialı tahminler gelmeye devam ediyor. Detaylar haberde;
Rekoru 3,84 Dolar Olan Altcoin için Büyük Hedefler Belirlendi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının para birimi XRP’nin fiyatı yılın başından bu yana inişli çıkışlı bir seyir izleyerek yatırımcılarını ve XRP topluluğunu, geleceğine ilişkin pek çok soruyla baş başa bıraktı. Altcoinin fiyatının beklenen patlamayı gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği tartışılmaya devam ediyor.

Haftalık ve aylık bazda sırasıyla yüzde 4 ve yüzde 12’lik değer kaybı yaşayan XRP’nin fiyatı haber yazımı itibarıyla 0,60 dolar civarında seyrediyor.

Peki, çoğu analistin geçen haftalarda değindiği üzere XRP, Nisan’da hala 1 dolar yolunda mı? Uzmanlar, geri çekilmeye rağmen, XRP için bir yükseliş anlatısına dayanacak güçlü temellerin hala mevcut olduğuna dikkat çekiyor.

Analistler XRP için Yükseliş Beklentisini Koruyor

Popüler analist Dark Defender, son fiyat düşüşüne rağmen XRP’ye dair yükseliş beklentisini sürdürüyor ve 1 doların üzerindeki seviyelerin varlık için olası hedefler olmaya devam ettiğine inanıyor.

Dark Defender'dan XRP Yükseliş Beklentisi
Kaynak: X / @DefendDark

Analist, bununla birlikte, dijital paranın son Fibonacci noktasının işaret ettiği gibi 0,54 doların altındaki seviyeleri yeniden test edebileceğini de belirtti.

GCM Yatırım Banner

Yükseliş analizinin RSI ve Elliot Waves gibi temel teknik göstergelerin yanı sıra geçmiş verilere dayandığını söyleyen isim, çeşitli fiyat seviyelerini farklı dalgalara bölerek 0,97 dolar ve 1,5 dolarlık fiyat tahminlerinde bulundu.

Analist açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Daha önce değişmeden hala oyunda olan üç seviyeyi paylaşmıştık. XRP şu anda 0,6346 dolar ve 0,5731 dolar arasında pinpon oynuyor. Mart ayında 0,63 doların altında kapandı ve bu da 0,5731 doları tekrar ziyaret etmemize yol açtı. Son Fibonacci noktası 0,5381 dolar. Son seviyeye dokunulabilir mi? Evet, çünkü bu 0,5731 dolardan sonraki son savunma noktası. 0,5381 doların altında herhangi bir işlem görmüyorum.”

Trendin Haziran 2022’den bu yana yükselişte olduğunu sözlerine ekleyen isim, “Bunları daha küçük parçalara ayırdığımızda hedefler dalga 3 ile 0,9772 dolar ve 1,5048 dolar, dalga 5 ile ise 2,3172 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıdakilerin hiçbiri 1,88 dolar veya 5,85 dolar hedeflerini değiştirmiyor ancak farklı dalga yapılarının anlaşılmasını sağlıyor. Dolayısıyla ana hedeflerimiz aynı kalıyor.” ifadelerini kullandı.

Popüler analist Egrag Crypto da benzer bir düşünceyle, önümüzdeki aylarda XRP için iki olası senaryo belirledi: 0,75 doların üzerine çıkılması ya da 0,44 doların altına inilmesi. Dark Defender’ın, varlığın 0,50 doların altına düşeceği bir senaryo öngörmediğinin altını çizmek gerek.

Egrag Crypto'nun XRP için Güncel Tahmini
Kaynak: X / @egragcrypto

Piyasa uzmanları, XRP’nin fiyatını ve geleceğini şekillendirebilecek iki önemli olayın, Nisan ayı sonunda yapılması planlanan Bitcoin yarılanması (halving) ile kaybedilmesi durumunda tüm kripto endüstrisini sıkı düzenlemelerle yeniden tanımlayabilecek Ripple ve SEC davasının sonucu olduğunu belirtiyor.

Bu arada Ripple son olarak, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin çıkarmaya hazırlandığı haberi ile gündeme geldi. Şirketin, 2024 ylının sonuna doğru kurumsal müşterilere ve ödeme şirketlerine hizmet edeceğini umduğu USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin piyasaya sürmeyi planladığı açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın