Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekora Çıkan Hissede Hedef Fiyat 55 TL’ye Yükseldi

Borsa İstanbul’da TTKOM koduyla işlem gören Türk Telekomünikasyon için hedef fiyat açıklandı. Alnus Yatırım’ın tavsiyesi ne? İşte detaylar;
Rekora Çıkan Hissede Hedef Fiyat 55 TL’ye Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Alnus Yatırım, 6 Haziran tarihinde paylaştığı araştırma raporunda yılın ilk çeyreğini kapsayan bilançosunu açıklayan Türk Telekomünikasyon (TTKOM) için değerlendirmelerini açıkladı.

Raporda şirketin hasılatının geçen yılın aynı dönemine göre 1,57 milyar TL ile sınırlı artış gösterdiği, brüt karın ise 2,78 milyar TL civarında yükseldiği ifade edildi. Brüt kardaki güçlü artışın maliyet kalemlerindeki azalışın desteği ile gerçekleştiği kaydedildi.

TTKOM’un net yatırım faaliyet gelirlerinin 2023’ün ilk çeyreğine göre 185 milyon TL azaldığına dikkat çeken Alnus Yatırım analistleri, net finansman giderlerinin net dönem karı kalemini doğrudan baskıladığını aktardı.

Şirketin 2024 yılı beklentileri: Yüzde 11-13 bandında gelir büyümesi, FAVÖK marjı öngörüsü yüzde 36,38, satış gelirlerinin yüzde 27-28’i bandında yatırım harcaması.

Alnus Yatırım, finansallar ve beklentiler çerçevesinde değerleme modelinde oluşturulan geleceğe yönelik projeksiyonlar kapsamında TTKOM için 12 aylık hedef fiyatını 44 TL’den 55 TL’ye çıkardı. Tavsiyesini ise “nötr” olarak korudu.

GCM Yatırım Banner

Rekora Çıkan Hissede Hedef Fiyat 55 TL’ye YükseldiKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 24,3 TL’den tamamlayan TTKOM, 6 Haziran’da 50,1TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Hem kısa hem de uzun vadede yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran hissede haftalık yüzde 12, aylık yüzde 24 ve yıllık yüzde 183 değer artışı görüldü. Hisse saat 15.00 itibarıyla yüzde 0,4 düşüşle 49,5 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.