Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekora Çıkan BIMAS için Hedef Fiyatlar Açıklandı

Yüksek enflasyon ortamında başarılı bir net kar açıklayan Bim hisseleri için tavsiyeler ve hedef fiyatlar açıklandı. İşte detaylar;
Rekora Çıkan BIMAS için Hedef Fiyatlar Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Perakende sektöründe bilançosuyla diğer şirketlerden pozitif ayrışmayı başaran Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) için beklentiler değişti. Aracı kurumlar hedef fiyatlarını yukarı yönlü olarak güncelledi.

İş Yatırım, asgari ücret artışının olumsuz etkilerine ve zorlu rekabetin neden olduğu fiyat baskısına rağmen Bim’in ilk çeyrekte güçlü bir performans sergilemeyi başardığını belirtti. Analistler, şirketin çarpan bazında benzerlerine kıyasla primli işlem görmesi nedeniyle olumlu görünüm ve büyüme hikayesinin şu anda fiyatlandığını belirtti.

Bim’in toplam mağaza sayısını 1Ç24’te yüzde 11 artışla 12 bin 791’e yükseldiğine dikkat çekildi ve şirketin 2024 yılında yaklaşık 1000 adet yeni mağaza eklemeyi planladığı ifade edildi.

İş Yatırım, BIMAS için hedef fiyatını 604,4 TL’ye yükseltti ve “al” olan tavsiyesini “tut” olarak güncelledi. İlk çeyrek sonuçlarının parlak olduğu, ancak büyük ölçüde fiyatlandığı kaydedildi.

Garanti BBVA Yatırım

Bim’in yıllık bazda net karını yüzde 233 artırarak 3,8 milyar TL’ye yükselttiğini bildiren Garanti BBVA Yatırım, şirketin açıkladığı sonuçların olumlu bir görüntü ortaya koyduğunu belirtti. BIMAS hisselerinde ilk çeyrek sonuçlarının hisse etkisinin olumlu olabileceği öngörüldü.

GCM Yatırım Banner

Hisse için 730 TL hedef fiyat ve “endeks üzeri getiri” tavsiyesi devam etti.

BIMAS için hedef fiyat açıklayan aracı kurumlar:

  • Bank of America: 610 TL
  • Ak Yatırım: 676 TL
  • Alnus Yatırım: 657 TL
  • Halk Yatırım: 652,85 TL
  • Yapı Kredi Yatırım: 510 TL
  • Şeker Yatırım: 660 TL
  • Deniz Yatırım: 663 TL
  • Vakıf Yatırım: 651 TL

Rekora Çıkan BIMAS için Hedef Fiyatlar AçıklandıKaynak: Paratic Piyasalar

Piyasalar Bim bilançosunu pozitif karşıladı. 12 Haziran’da kapanışını 488,5 TL’den yapan BIMAS, 2 günlük güçlü yükselişiyle dikkat çekti. 14 Haziran saat 14.20 itibarıyla yüzde 4 artışla 547 TL’ye çıkan hissede aylık yüzde 28, yıllık yüzde 237 kazanç gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.