Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekor Halka Arzı Gündem Olan Şirket Açıkladı: Satışlar Katlanıyor!

Ebebek Mağazacılık A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Mart 2024 dönemine ilişkin satış adetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Rekor Halka Arzı Gündem Olan Şirket Açıkladı: Satışlar Katlanıyor!
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Eylül döneminde gerçekleşen halka arzına yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Ebebek Mağazacılık A.Ş., 5 Nisan’da Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, geride kalan aya ilişkin satış adetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EBEBK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde yer alan bilgiler, satışların bir önceki yıla önemli ölçüde artış gösterdiğini ortaya koydu.

Açıklamada, Mart 2024’te Türkiye’de ebebek mağazaları ve e-ticaret kanalından satılan toplam ürün adedinin 7.231.662 olarak gerçekleştiği, bu sayının Mart 2023’te 6.238.965 olduğu ifade edildi.

Mart 2024’te sona eren üç aylık dönemde Türkiye’de ebebek mağazaları ve e-ticaret kanalından satılan toplam ürün adedinin 21.808.618 olarak gerçekleştiği, bu sayının 2023’ün aynı döneminde 19.943.274 olduğu bilgisi verildi.

Şirket, bu ayın başında KAP’a yaptığı bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulunmuş ve yönetim kurulunun iki eşit taksitle ödenmek üzere hisse başına toplamda brüt 0.50 TL, net 0.45 TL temettü ödenmesine karar verdiğini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

EBEBK Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son iş gününü yüzde 5,37 değer artışıyla 9.618,83 puanla rekor seviyeden tamamlarken, EBEBK hisseleri endeksle paralel hareket etti ve günü yükselişle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 6,3‘lük yükselişle 50,15 TL seviyesine çıkış gösterdi.

EBEBK Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ebebek Mağazacılık hisseleri, haftalık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 3,4 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın