Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzı Gündem Olan Şirket Ekim ve Aralık’ta Temettü Dağıtacak!

Geçen yılın Eylül ayında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Ebebek Mağazacılık A.Ş., KAP'a kar payı dağıtımına ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar;
Halka Arzı Gündem Olan Şirket Ekim ve Aralık’ta Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Eylül ayında gerçekleşen halka arzına yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği Ebebek Mağazacılık A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, kar payı dağıtımına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EBEBK koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıktı.

“Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulunun Önerisi” başlıklı açıklamada, yönetim kurulunun 2 eşit taksitle ödenmek üzere hisse başına toplamda brüt 0.50 TL, net 0.45 TL temettü ödenmesine karar verdiği ifade edildi.

EBEBK Temettü Ödeme Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Temettü ödemelerinin 15 Ekim ile 16 Aralık 2024 tarihlerinde yapılacağı bilgisi verildi.

Ek açıklamada, 2023 yılı kar dağıtımınına ilişkin tüm hususların Genel Kurulun onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

KAP üzerinden kar dağıtım politikası metnini paylaşan şirket, bunun yanı sıra Mart 2024 dönemindeki mağaza sayısına dair açıklamada bulundu.

Şirketin mağaza sayısının 31 Mart 2024 tarihi itibarıyla 235 tanesi geleneksel, 7 tanesi mini olmak üzere 242‘ye ulaştığı; 1 Mart ile 31 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul’da ve İzmir’de birer tane olmak üzere toplam 2 mağaza açıldığı bilgisi verildi.

EBEBK Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk iş gününü yüzde 0,17 değer kazanarak 9.157,54 puandan tamamlarken, EBEBK hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 4‘lük düşüşle 47,3 TL seviyesine gerileme gösterdi.

EBEBK Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ebebek Mağazacılık hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 29,3 oranında zarar ettirmiş görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın