Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekor Fiyatı 2,9 Dolar Olan Altcoin için Karışık Sinyaller!

Polygon ağının para birimi MATIC, Mart ortasındaki hareketliliğin ardından durgun bir seyir izliyor. Fiyatın geleceği için ise karışık sinyaller geliyor. Detaylar;
Rekor Fiyatı 2,9 Dolar Olan Altcoin için Karışık Sinyaller!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geride kalan ay içinde etkileyici fiyat hareketleri sergileyerek 1,28 dolar seviyesine kadar çıkış gösteren Polygon ağının yerel para birimi MATIC’in fiyatı, kripto para piyasasındaki genel düşüş eğiliminin de etkisiyle son günlerde zayıf bir görünüm ortaya koyuyor.

Haftalık bazdaki kaybı çoğu kripto varlık gibi yüzde 10’un üzerine çıkan kripto varlık, haber yazımı itibarıyla 0,88 dolar civarında işlem görüyor.

MATIC Fiyatı Karışık Sinyaller Veriyor

Piyasa uzmanları, kripto balinalarının MATIC biriktiriyor gibi görünmesi, günlük aktif adreslerin sürekli olarak azalması ve borsadaki arzın istikrara kavuşması gibi unsurlarla fiyatın karışık sinyaller verdiğine dikkat çekiyor.

Altcoinin karmaşık bir modelin işaretleri gösterdiği ve bu durumun günlük aktif adreslerdeki azalmanın yanı sıra balina aktivitesindeki artışla öne çıktığı belirtiliyor.

Zincir üstü ölçümlerin bu şekilde bir araya gelmesinin, piyasada karışık bir hissiyata işaret ettiğinin altı çiziliyor.

GCM Yatırım Banner

Veriler, başlangıçta önemli miktarda MATIC bulunduran adreslerin sayısında bir düşüş olduğunu ve 30 Mart itibarıyla 273’ten 252’ye gerilediğini ortaya koydu. Ancak, bu eğilim ilerleyen günlerde tersine döndü ve 3 Nisan itibarıyla sayı 266‘ya yükseldi.

MATIC Aktif Adresleri Grafiği Düşüşe İşaret Etti
Kaynak: Santiment

Bu davranışın, balinaların MATIC’in fiyat artışı için iyimserliğe işaret eden bir strateji olan “düşüşü satın alma” potansiyeline sahip olduğunu gösterdiğine dikkat çekiliyor.

Buna karşılık, günlük aktif adresler istikrarlı bir düşüş gösterdi. 31 Mart’taki 2.959’dan 3 Nisan’a gelindiğinde 2.216‘ya yaşanan gerileme, piyasaya olan ilginin azaldığını gösterdi.

Aynı zamanda, borsalardaki MATIC arzı, Mart ayı boyunca azaldıktan sonra bir istikrar seviyesine ulaştı. Bu dengenin, satış baskısının hafiflediğini ve potansiyel olarak gelecekteki fiyat hareketleri için zemin hazırlayan bir konsolidasyon aşamasına girilebileceğini gösterdiğine dikkat çekiliyor.

IntoTheBlock’un In/Out of the Money Around Price (IOMAP) göstergesi ise MATIC için 0,99 dolara kadar ve 0,80 dolar ile 0,88 dolar arasında kayda değer seviyelerde önemli bir direnç olduğunu gösterdi.

Bu öngörülerin, gözlemlenen piyasa dinamiklerinin yanı sıra, fiyatın belirleyici bir hamle yapmadan önce istikrar kazanabileceği potansiyel konsolidasyonun bir resmini çizdiği ifade ediliyor. Bu unsurlar göz önüne alındığında, MATIC’in gelecekteki fiyat yönünün piyasa duyarlılığına ve direnç seviyelerini aşma yeteneğine bağlı olduğu vurgulanıyor.

Fiyat, Kısa Vadede 1,30 Doları Zorlayabilir

Analistlerin ortak görüşü, düşüş eğiliminin MATIC’in daha düşük destek seviyelerine, muhtemelen 0,68 dolar civarına gerilemesine neden olabileceği; diğer taraftan, direncin aşılmasının MATIC’i Nisan 2022’den bu yana ulaşılamayan bir seviye olan 1,30 dolara doğru itebileceği yönünde.

MATIC Fiyatı Düşüş Eğilimini Koruyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Öte yandan, ünlü kripto analisti Akash Girimath, Polygon’un yakın zaman içinde ilgi odağı haline gelmesinin muhtemel olduğunu ve fiyatın 2024 yılı içinde büyük yükseliş yaşayabileceğini söylemişti.

Analist bunun nedenlerini sıfır enflasyon, ETH anlatısı, azalan satış baskısı, yeniden yapılanma, ZK anlatısı ve airdrop gibi başlıklarda toplamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın