Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Gözde Altcoin 2024’te Yüksekten Uçabilir! İşte 6 Neden!

Polygon ağının yerel kripto para birimi MATIC'i ve yatırımcılarını 2024 yılı içinde çeşitli sürprizler bekliyor gibi! Fiyatı etkileyebilecek önemli etkenler...
Bu Gözde Altcoin 2024’te Yüksekten Uçabilir! İşte 6 Neden!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Polygon ağının yerel kripto para birimi MATIC’in fiyatının önümüzdeki haftalarda iki ana nedenden ötürü büyük bir yükselişe geçebileceği belirtiliyor: Tokenın dolaşımdaki arzının şu anda yüzde 100’e ulaşması ve bir Ethereum katman 2 çözümü oluşu.

Ünlü kripto analisti Akash Girimath, Polygon’un yakın zaman içinde ilgi odağı haline gelmesinin muhtemel olduğunu söylerken, varlığın temellerinin aşağıdaki nedenlerden dolayı güçlü göründüğüne dikkat çekiyor:

MATIC’i Güçlendiren Unsurlar

Sıfır Enflasyon: Polygon’un hak ediş sözleşmesi geçen hafta son 273 milyon MATIC tokenini tüketirken, bu durum artık enflasyonun olmayacağı anlamına geliyor.

ETH Anlatısı: Buna ek olarak, Uniswap’in ücret değişikliği duyurusu, Ethereum ekosistemi tokenlarını güçlendirdi ve bu tokenlar büyük ralliler gerçekleştiriyor. Polygon’un ana noktasının Ethereum’un katman 2 ölçeklendirme çözümü olduğu düşünüldüğünde, bu durum MATIC’e de yansıyor.

MATIC Fiyatı 1 Doların Üzerinde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analist, bu iki maddenin MATIC fiyatının yükselmesinin ana nedenleri olduğunu söylerken bunlara dört neden daha eklenebileceğini belirtiyor:

GCM Yatırım Banner

Azalan Satış Baskısı: Artık feshedilmiş olan Celsius, 50 milyon dolar değerindeki MATIC tokenlarının sonuncusunu Ocak ayında sattı.

Yeniden Yapılanma: Polygon’un MATIC token adının POL olarak değiştirilmesi, Polygon 2.0 girişimi kapsamında 2024 yılının ikinci çeyreği için planlanan olaylardan birisi. Bu gelişme, Polygon’un sosyal medya mecralarındaki puanlarını iyileştirebilir ve ilgiyi daha fazla üzerine çekmesini sağlayabilir.

ZK Anlatısı: Ek olarak, 2023 yılının dördüncü çeyreğinde başlayan sıfır bilgi anlatısı, Polygon’un Proof-of-Stake (POS) zincirini zkEVM’ye (Ethereum Sanal Makinesi) yükseltmesiyle 2024 yılında büyük olasılıkla geri dönüş yapabilir.

Airdrop: Son olarak, POL stakerları, yakın zamanda piyasaya sürülen Celestia’nın TIA tokeninde olduğu gibi, potansiyel bir airdrop için seçilme fırsatına sahip olabilir.

Girimath, tüm bu unsurlar göz önüne alınıp temel bir perspektiften bakıldığında MATIC fiyatının bir boğa rallisi için hazır göründüğüne inanıyor.

MATIC Fiyatı Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

Altcoin fiyatının kritik bir kavşakta olduğunu ve önemli seviyelerin temizlenmesinin büyük bir yükselişi tetikleyebileceğini söyleyen analist, fiyatın kısa süre önce 0,315 ila 1,56 dolar aralığının orta noktası olan 0,941 doların üzerine çıktığını ve bunu bir destek tabanına dönüştürdüğüne dikkat çekti.

Bu gelişmenin, haftalık göreceli güç endeksinin (RSI) ortalama seviyenin üzerinde kendini sağlamlaştırmasıyla ortaya çıktığını, müthiş osilatör göstergesinin de sıfır seviyesinin üzerinde rahatça durduğu düşünüldüğünde, geniş zaman dilimi perspektifinden bakılınca yükseliş momentumunun hakim olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Bu haftaki mum çubuğu kapanışının MATIC fiyatı için çok önemli olduğuna dikkat çeken isim, fiyatın 1 doların üzerinde kararlı bir kapanış yapmayı başarmasının yukarı yönde büyük bir hareketin başlangıcı anlamına geleceğini iddia etti.

İlk hedefin 1,17 dolar olacağını ve bunu takiben Polygon boğalarının fiyatı 1,56 doları yeniden test etmeye itebileceğini, bu hareketin mevcut pozisyondan yaklaşık yüzde 50‘lik bir yükseliş anlamına geleceğini belirtti.

MATIC için Kritik Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Öte yandan, MATIC fiyatının 1 doların üzerinde kapanış yapamaması ve 0,941 doların altına düşmesinin kripto piyasalarında bir zayıflığa işaret edeceğini, böyle bir durumda altcoinin, alıcıların düşüşü satın almaya başlayabileceği 0,906 dolar seviyesini tekrar ziyaret edebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın