Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekor Çıkışlarıyla Bilinen Meme Coin Ralli Yolunda! İşte 4 Neden!

Kripto para birimlerine ilişkin analizlerini her hafta düzenli olarak paylaşan LunarCrush, Shiba Inu'nun verdiği yükseliş sinyallerini ele aldı. Detaylar haberde;
Rekor Çıkışlarıyla Bilinen Meme Coin Ralli Yolunda! İşte 4 Neden!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Pazarın önde gelen kripto para birimleri, NFT’ler ve hisse senetleri için sosyal istihbarat hizmeti sunan LunarCrush platformu, son olarak gündemine popüler meme coin Shiba Inu’yu (SHIB) aldı. Meme coinin fiyatının yakında güçlü yükselişe geçmesini destekleyen unsurlardan bahsetti.

Kripto para piyasası hala son düzeltme hareketlerinin ardından toparlanmaya çalışıyor ve SHIB bunun bariz bir örneği. Fiyatı son 24 saatte yüzde 1’in, haftalık bazda yüzde 10’un üzerinde düşen meme coin, pazarın geneli gibi kırmızı görünüm vermeyi sürdürüyor.

Yine de bazı önemli ölçütler, kendini Dogecoin katili olarak lanse eden Shiba Inu’nun, Mart ayının başında görülene benzer bir başka önemli ralliye hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor.

Olası Bir SHIB Boğa Koşusunun Sinyalleri Nelerdir?

LunarCrush, ilki artan sosyal aktivite olmak üzere, böyle bir hareketi teşvik edebilecek dört faktörün ana hatlarını çizdi.

Lunar Crush'ın SHIB Analizi Açıklandı
Kaynak: X / @LunarCrush

Shiba Inu, çok sayıda SHIB yatırımcısı ve varlığı çevreleyen heyecan nedeniyle sosyal medya platformu X’te en çok trend olan kripto paralar arasında yer alıyor. Meme coin alanında en güçlü topluluğa sahip olan altcoini, Dogecoin (DOGE) ve Pepe Coin (PEPE) takip ediyor.

GCM Yatırım Banner

Yükselen fiyat hareketi ve hızlanan piyasa hacmi platformun not ettiği diğer unsurlar arasında yer alıyor.

LunarCrush, ayrıca SHIB’in çok güçlü bir “LunarCrush AltRank“e sahip olduğunu belirtti. Bu önemli ölçüm, piyasa hacmi sıralaması, sosyal hacim sıralaması, BTC’ye karşı yüzdesel değişim ve sosyal puan sıralaması gibi çok sayıda göstergeyi kapsayarak elde edilmektedir.

Son veriler Shiba Inu’nun 2’lik bir LunarCrush AltRank’e sahip olduğunu gösteriyor ki bu da 98 olan bir önceki rakama göre ciddi bir ilerleme anlamına geliyor.

Sosyal istihbarat şirketi tarafından buraya eklenmeyen bir diğer unsur SHIB’in borsa net akışı olup, CryptoQuant, son yedi gün içinde borsalardan büyük bir SHIB çıkışı olduğunu gösterdi. Merkezi platformlardan kendi kendine saklama yöntemlerine geçişin, ani satış baskısını azalttığı için yükseliş göstergesi olarak değerlendirildiği biliniyor.

SHIB Fiyatı Bugün Düşüş Eğiliminde Seyrediyor
Kaynak: CoinMarketCap

Shiba Inu’nun yakım programının yeniden canlanması ve katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un daha da geliştirilmesi, meme coinin gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışırken gözlemlenmeye değer diğer unsurlar olarak dikkat çekiyor.

Hatırlanacağı üzere kripto varlığın arkasındaki ekip, geçen ay 15,5 milyardan fazla tokenı dolaşımdan kaldırarak Şubat ayında gözlemlenen rakamlara kıyasla yüzde 2.300’lük ciddi bir artış sağlamıştı.

Shibarium ise 3 Nisan’da ağdaki toplam blokların 4 milyonu aşmasıyla bir başka dönüm noktasına ulaştı. Bu özellik, ücretleri düşürerek ve hızı artırarak SHIB’i meme coin alanındaki rakiplerinin üzerine çıkarmayı amaçlıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.