Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’ndan Meta’ya Threads Soruşturması

Rekabet Kurumu, günlük hayatımızda kullandığımız birçok uygulamanın sahibi Meta Platforms Inc’e soruşturma başlattı. Detaylar haberde...
Rekabet Kurumu’ndan Meta’ya Threads Soruşturması
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, Facebook, İnstagram, WhatsApp, Threads’in sahibi Meta Platforms Inc’e yönelik soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Kurumun resmi sitesinden yapılan açıklamada kullanıma yeni sunulan Threads isimli uygulamanın, Instagram uygulamasıyla bağlamak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesinin ihlal edildiği iddiası ile ön araştırmanın Rekabet Kurulunca karara bağlandığı bildirildi.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitlerin müzakere edilmesiyle bulguların ciddi ve yeterli bulunarak Meta Platforms Inc. hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

Şimdi Kayıt Olun

Threads Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere göre Threads, 5 Temmuz’da kullanıma sunuldu. Lansmanından bir gün sonra sosyal ağ 55 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Threads’in geliştirilmesine Ocak 2023’te başlandığı ve daha sonra dahili olarak “Proje 92” olarak anıldığı kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.