Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rekabet Kurumu’ndan Köklü Makarna Firmasına Soruşturma!

Rekabet Kurulu, Nuh’un Ankara Makarnası ve İs-Ra Gıda’ya soruşturma başlattığını bildirdi. Habere dair detaylar aşağıda;
Rekabet Kurumu’ndan Köklü Makarna Firmasına Soruşturma!
Yorum

Rekabet Kurumu bugün yayımladığı bildiride Nuh’un Ankara Makarnası ve İs-Ra Gıda’ya inceleme başlattığını duyurdu.

Köklü bir marka olan Nuh’un Ankara Makarnası 1946 yılından beri Türkiye’nin de aralarında olduğu 70 ülkeye hizmet vermektedir.

Rekabet Kurulu bildirisinde Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi Ticaret A.Ş.’nin ve distribütörlerinin, alıcıların yeniden satış fiyatını belirlemeye yönelik eylemleriyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiası üzerine yürütülen ön araştırmanın karara bağlandığını belirtti.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 07.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurumu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Nuh’un Ankara hakkında soruşturma açılmasına 22-32/518-M sayı ile karar verdiğini aktardı.

Kurum 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yaptığı araştırma ile Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve İs-Ra Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açtı.

1946 yılından günümüze çalışmalarını devam ettiren Nuh’un Ankara markasının Eskiyapan ve Yurtbilir ailelerinin iş birliği ile kuruldu.

Şirketin sitesindeki bilgilere göre Türkiye’de farklı zamanlarda çeşitli bağımsız kuruluşlarca yapılan araştırmalarda, makarna sektöründe marka bilinirliği ve sadakati en yüksek marka Nuh’un Ankara seçilmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu