Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’ndan Kent Gıda’ya Para Cezası: 8,7 Milyon Lira

Perakendecilerin yeniden satış fiyatlarını belirlemek suretiyle Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 8,7 milyon TL ceza verildi. İşte detaylar;
Rekabet Kurumu’ndan Kent Gıda’ya Para Cezası: 8,7 Milyon Lira
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 8 milyon 775 bin 984 lira idari para cezası verildiği duyuruldu. Ceza, şirketin perakende teşebbüslerine müdahale etmesini ve kanunlara karşı gelindiğini içeriyor.

KAP’ta yer alan bilgilerde şirketin perakendecilerin yeniden satış fiyatlarını belirlemek suretiyle 4054 Sayılı Kanun’un 4. Maddesini ihlal ettiği belirtilerek Kent Gıda’ya 8,7 milyon ceza uygulandığı ifade edildi.

Verilen cezanın şirketin yıllık gayri safi gelirinin yüzde 0,9’u oranında olduğu aktarıldı.

Karar, gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemeleri’nde yargı yolu açık olmak üzere verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.