Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’ndan Deterjan Şirketine 4,6 Milyon TL’yi Aşan Ceza

Rekabet Kurulu, ABC Deterjan Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye açılan soruşturmadan çıkan sonucu kamuoyuyla paylaştı. Cezanın büyüklüğü 4,6 milyon lirayı aştı.
Rekabet Kurumu’ndan Deterjan Şirketine 4,6 Milyon TL’yi Aşan Ceza
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Rekabet Kurumu’nun bugünkü bülteninde ABC Deterjan Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye açılan soruşturmadan çıkan sonuç paylaşıldı. 24 Ocak 2024 tarihinde Rekabet Kurulu tarafından başlatılan soruşturma sonucunda ABC Deterjan’a 4,6 milyon lirayı aşan para cezası verildiği duyuruldu.

Paylaşılan açıklamada, ABC Deterjan alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek suretiyle rekabetin korunmasına dair kanunu ihlal edip etmediğine yönelik soruşturma yürütüldüğü, 21 Mart 2024 tarihi itibarıyla soruşturmanın sonlandığı kaydedildi.

Açıklamada, “Bu kapsamda ABC Deterjan Sanayi ve Ticaret A.Ş., alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlediğini ve bu suretle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğini kabul etmiştir” denildi.

Soruşturma uzlaşma usulüyle sonlandığı için idari para cezasında yüzde 25’lik indirim uygulandığı bilgisi verildi. İdari para cezasının indirimli haliyle 4.635.094,32 TL olduğu açıklandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.