Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’ndan Borsadaki O Çimento Şirketine Soruşturma

Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş., KAP bildiriminde Rekabet Kurulu'nun soruşturma kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Rekabet Kurumu’ndan Borsadaki O Çimento Şirketine Soruşturma
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, geçen gün Aydın ilinde hazır beton üretimi ile satışı alanında faaliyet gösteren bazı şirketler hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. Şirket iştirakleri arasında yer alan Batıbeton Sanayi A.Ş.’nin de söz konusu teşebbüsler arasında yer alması nedeniyle Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş.’den konuya dair açıklama geldi.

BTCIM’den Soruşturma Açıklaması

Borsa İstanbul’da BTCIM koduyla işlem görmekte olan Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Rekabet Kurulu’nun soruşturma kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bildirimde, Rekabet Kurulu tarafından Aydın ilinde faaliyet gösteren bazı beton şirketleri hakkında soruşturma başlatıldığı ve şirket iştiraklerinden Batıbeton Sanayi A.Ş.’nin de bu soruşturma kapsamında yer aldığı belirtildi.

Söz konusu soruşturmaya istinaden Batıbeton Sanayi A.Ş. tarafından savunma sunulacağı ve bu hususta gerekli olan işlemlerin yürütüleceği ifade edildi.

Kurum, Aydın’daki 19 Şirket Hakkında Soruşturma Açmıştı

Rekabet Kurulu, dün yaptığı açıklamada, Aydın ilinde hazır beton üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla soruşturma açılmasına karar verildiğini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu ihlaller, birlikte fiyat belirlemek, bölge/müşteri paylaşımı yapmak ve yeniden satıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek olarak sıralanmıştı.

BTCIM Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı

BTCIM hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 0,6’lık düşüş göstererek günü 159 TL seviyesinde kapattı.

BTCIM Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalıkta yüzde 9,1, aylıkta ise yüzde 30,7 oranında yeşil yakmış durumda. BTCIM’e yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcılarına yüzde 331,8 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.