Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’ndan 4 Özel Yurda Soruşturma

Rekabet Kurumu tarafından bugün yapılan açıklamada 4 özel yurt hakkında soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Detaylar haberde...
Rekabet Kurumu’ndan 4 Özel Yurda Soruşturma
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, Giresun’daki bazı özel yükseköğrenim öğrenci yurtlarına soruşturma başlattığını açıkladı. Bu kapsamda Özel Piraziz Kuzey Yükseköğrenim Kız Öğrenci Pansiyonu, Özel Onur Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu, Özel Piraziz Beyza Yükseköğrenim Kız Öğrenci Pansiyonu ve Özel Sıla Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu hakkında soruşturma açıkladı.

Kurumdan yapılan açıklamada söz konusu yurtların aralarında anlaşarak fiyat belirlediği ve Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Önaraştırmada elde edilen bilgiler, belgeler ve yapılan tespitler kapsamında yurtlar hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği bildirildi.

Rekabet Kurumu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.