Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’na Yaş Maya İşletmeleri Sözlü Savunmada Bulunacak

Rekabet Kurulu tarafından yaş maya üretiminde ve dağıtımında faaliyet gösteren teşebbüsler hakkında sözlü savunma aşamasına geçildiği açıklandı. İşte detaylar;
Rekabet Kurumu’na Yaş Maya İşletmeleri Sözlü Savunmada Bulunacak
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, resmi internet sitesinde yayımladığı ilanla yaş maya üretiminde ve dağıtımında faaliyet gösteren teşebbüsler için sözlü savunma aşamasına geçildiğini bildirdi. Yürütülen soruşturma kapsamında sözlü savunma toplantısının 15 Ağustos 2023 tarihinde yapılacağı bildirildi.

Yaş maya üretiminde ve dağıtımında faaliyet gösteren teşebbüsler hakkındaki soruşturmanın, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla yürütüldüğü belirtildi.

Sözlü savunma aşamasına gelindiğine işaret edilen soruşturmaya sözlü savunma toplantısınınsa, 15 Ağustos 2023’te saat 10.30’da yapılacağı kaydedildi.

Toplantıya Katılmak için Başvurular 8 Ağustos’ta Sona Erecek

Toplantıda söz almak için katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerinse Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ uyarınca 8 Ağustos mesai saati sonuna kadar başvuruda bulunabileceği bildirildi.

Başvuruların, toplantı konusuyla ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle yapılabileceğine işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Sözlü savunma toplantısına dinleyici olarak katılmak isteyenlerinse, toplantıyı online olarak takip edebileceği paylaşıldı.

Söz konusu amaçla Rekabet Kurumu web sitesindeki yönlendirmelere uygun en geç toplantı saatinden yarım saat öncesinde katılım formunun doldurulmuş olması gerektiği vurgulandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.