Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Mey İçki’nin Taahhütlerini Kabul Etti!

Kurum, Mey İçki'ye karşı Ekim ayında başlatılan soruşturmanın şirketin sunduğu dosya müzakereleri sonucunda rekabet sorunlarının giderildiğini duyurdu.
Rekabet Kurumu Mey İçki’nin Taahhütlerini Kabul Etti!
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu bugün Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın sonlandırıldığını duyurdu. Kuruma şirket tarafından sunulan taahhüt paketi ile dosyanın sonlanmasına karar verildiği açıklandı.

Rekabet Kurulu tarafından yapılan açıklamada, 21.10.2021 tarihinde ve 21-51/708-M sayılı sayılı karar ile Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

Soruşturmanın, şirketin nihai satış noktalarına gerçekleştirdiği yatırımlar ve sağladığı finansal faydalar aracılığıyla rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmasından kaynaklı 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiası ile başlatıldığı söylendi.

Şirket Taahhüt Sürecinin Başlaması için Başvuru Yaptı

Devam eden soruşturma sürecinde, Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından dosya içeriğindeki rekabetçi endişelere yönelik olarak taahhüt sürecinin başlatılmasına ilişkin başvuruda bulunulduğu paylaşıldı.

Şirket tarafından yapılan başvuru üzerine gerçekleştirilen görüşmeler soncunda ise Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bir taahhüt paketi sunulduğunun bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada 06.10.2022 tarihinde Rekabet Kurulu’nun dosyanın müzakeresini yaptığı ve müzakere sonucunda dosya kapsamında tespit edilen rekabet sorunlarını giderebilecek nitelikte olduğu vurgulandı.

Tespit edilen rekabet sorunlarının giderilmesi üzerine Rekabet Kurumu’nun taahhütleri kabul ettiği ve ilgili teşebbüs açısından bağlayıcı hale getirilmesine ve soruşturmanın sonlandırılmasına karar verdiği duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.