Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Duyurdu: 5 Kozmetik Firmasına Soruşturma Açıldı

Rekabet Kurumu, 5 kozmetik firmasına soruşturma başlattığını duyurdu. Detaylar haberde...
Rekabet Kurumu Duyurdu: 5 Kozmetik Firmasına Soruşturma Açıldı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurulu, resmi sitesinden yaptığı açıklamada Amway Türkiye Ltd. (Merkezi ABD Delaware) İzmir Şubesi, Ersağ Organizasyon Temizlik Kozmetik Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Hunca Life Kozmetik Pazarlama Dağıtım Ticaret A.Ş, Oriflame Kozmetik Ürünleri Ticaret Limited Şirketi ve Tiens İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ne soruşturma açtığını duyurdu.

Kurul tarafından yapılan duyuruda kozmetik, kişisel bakım ve gıda takviyeleri sektöründe doğrudan satış yöntemiyle faaliyet gösteren teşebbüslerin yeniden satıcılarının yeniden satış fiyatlarını tespit etmek veya internet satışlarını kısıtlamak suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik yürütülen önaraştırmanın karara bağlandığı belirtildi.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitlerin müzakere edilmesiyle bulguların ciddi ve yeterli bulunduğu aktarıldı.

Bu doğrultuda söz konusu şirketlere soruşturma açıldığı aktarıldı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın