Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Duyurdu: 3 Şirket Cezadan Son Anda Kurtuldu

Rekabet Kurumu, Petrofis Akaryakıt, THY OPET Havacılık ve Triple Star şirketleri hakkında başlatılan soruşturmanın sonuçlandığını açıkladı. Detaylar haberde...
Rekabet Kurumu Duyurdu: 3 Şirket Cezadan Son Anda Kurtuldu
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, Petrofis Akaryakıt Dağıtım Hizmetleri AŞ, THY OPET Havacılık Yakıtları AŞ ile aracılık faaliyetinde bulunan Triple Star Aviation Ltd. hakkında soruşturma başlatmıştı. Kurum tarafından bugün yapılan açıklamada soruşturmanın sonuçlandığı açıklandı.

Kurum şirketlere, özel jetlere yakıt tedariki pazarındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal ettikleri iddiasına yönelik soruşturma başlatmıştı.

Buna göre Rekabet Kurulu tarafından Petrofis Akaryakıt Dağıtım Hizmetleri AŞ, THY OPET Havacılık Yakıtları AŞ ile aracılık faaliyetinde bulunan Triple Star Aviation Ltd.’ye idari para cezası verilmesine gerek görülmedi.

Rekabet Kurumu’nun yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Söz konusu teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddesini ihlal ettiklerine dair herhangi bir bulguya ulaşılamadığına, dolayısıyla 4054 sayılı Kanun’un 16. maddesi çerçevesinde idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına, gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere OYBİRLİĞİ ile karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.