Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Ak Gıda için Soruşturma Başlattı

İçim markasının sahibi Ak Gıda, soruşturma haberlerinin gündemine oturdu. Rekabet Kurumu, şirket hakkında inceleme başlattığını duyurdu.
Rekabet Kurumu Ak Gıda için Soruşturma Başlattı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, bugün resmi internet sayfasından paylaştığı duyuruda İçim markasının sahibi Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdığını açıkladı.

Açıklamada, hızlı tüketim malları alanında tedarikçi rolünde olan Ak Gıda’nın alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlediği gerekçesiyle rekabet kurallarını ihlal ettiği yönünde iddialara konu olduğu belirtildi.

Bu kapsamda söz konusu iddiaları araştırmak için yürütülen ön araştırmanın karara bağlandığı aktarıldı.

Ön araştırma sonuçlarına göre iddiaların gerçeği yansıttığı ve kurulun şirket hakkında soruşturma açmasına karar verildiği bildirildi.

Duyuruda, Rekabet Kurulu’nun aldığı kararın sonucunun ceza olacağı yönünde beklentilerin oluşmaması için de şu ifadeye yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.