Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Açıkladı! Storytel’e Soruşturma Başlatıldı

Rekabet Kurumu, sesli kitap hizmeti sağlayan Storytel Turkey Yayıncılık Hizmetleri A.Ş'ye soruşturma açtığını duyurdu. Detaylar haberde...
Rekabet Kurumu Açıkladı! Storytel’e Soruşturma Başlatıldı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, sesli ve e-kitap hizmeti veren Storytel Turkey Yayıncılık Hizmetleri A.Ş’ye soruşturma açtığını duyurdu. Kurumun resmi sitesinden yapılan açıklamada şirketin sesli kitap pazarına rakip firmaların girişini engellediği iddiası ile soruşturma açıldığı kaydedildi.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“ Storytel Turkey Yayıncılık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin yayınevi ve eser sahipleriyle yapmış olduğu uzun süreli münhasırlık anlaşmalarıyla sesli kitap pazarına rakip firmaların girişini engellemek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal ettiği iddialarına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 06.04.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Storytel Turkey Yayıncılık Hizmetleri Anonim Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 23-17/301-M sayı ile karar vermiştir.”

Storytel Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre Storytel, 700.000’den fazla başlık ve içeriğini dinleme ve okuma imkanı veren bir abonelik hizmeti sunuyor. Herkes tarafından her yerde ve her zaman zevkle paylaşılacak harika hikayelerle dünyayı daha anlayışlı ve yaratıcı bir yere dönüştürüyor.

GCM Yatırım Banner

Şirketin merkezinin İsveç, Stockholm’de olduğu belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın