Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rekabet Kurumu 6 Şirkete Soruşturma Başlattı

Rekabet Kurumu, enerji sektöründe faaliyet gösteren 6 şirkete soruşturma başlattı. İşte soruşturma başlatılan şirketler...
Rekabet Kurumu 6 Şirkete Soruşturma Başlattı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rekabet Kurumu, güç transformatörü sektöründe faaliyet gösteren 6 şirket hakkında soruşturma açtı. Soruşturmanın 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla başlatıldığı kaydedildi.

Kurum, Astor Enerji AŞ, Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri AŞ, Eltaş Transformatör San. ve Tic. AŞ, Grid Solutions Enerji Endüstrisi AŞ, Hitachi Energy Turkey Elektrik Sanayi AŞ, Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Rekabet Kurmu, önaraştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitlerin müzakere edildiğini bulguları ciddi ve yeterli bulunduğunu belirtti.

Bu kapsamda söz konusu şirketlere soruşturma açıldığını belirtti.

Kurum açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu