Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rekabet Kurumu 10 Traktör Şirketine Soruşturma Açtı

Rekabet Kurumu bugün traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren şirketler hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. Detaylar haberde;
Rekabet Kurumu 10 Traktör Şirketine Soruşturma Açtı
Yorum

Rekabet Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklama ile traktör üretim ve pazarlama sektöründe faaliyet gösteren 10 şirkete soruşturma açıldığı duyuruldu. Söz konusu şirketlerin, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlali yönündeki bulguların yeterli olduğu kaydedildi.

Kurulun rekabet kanunlarını ihlali iddiaları üzerine, şirketlere karşı yürütülen ön araştırmanın Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandığına dikkat çekildi.

Yapılan ön araştırma sonucunda elde edilen bilgi, belge ve tespitlerin 5 Ocak 2023 tarihli kurul toplantısında müzakere edildiği bilgisi verildi.

Firmalara Soruşturma Açılmasına Karar Verildi

Müzakereler sonucunda Rekabet Kurulu’nun, bulguları ciddi ve yeterli bulduğu aktarıldı.

Elde edilen bulgularınsa 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti için soruşturma açılmasına, 23-01/17-M sayı ile karar verildiği vurgulandı.

Rekabet Kurulu’nun soruşturma açacağı şirketler şu şekilde sıralandı;

“AGCO Tarım Makineleri Tic. Ltd. Şti., Argo Tractors Turkey Traktör San. ve Tic. Ltd. Şti., Başak Satış Pazarlama ve Yatırım AŞ, Erkunt Traktör Sanayi AŞ, Hattat Traktör Sanayi ve Ticaret AŞ, IPSO Tarım AŞ, Kubota Turkey Makine Ticaret Ltd. Şti., Same Deutz Fahr Traktör Sanayi ve Ticaret AŞ, Tümosan Motor ve Traktör Sanayi AŞ, Türk Traktör ve Ziraat Makinaları AŞ”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu