Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurulu’ndan Elektrikli Ev Aletleri Şirketine Para Cezası

Rekabet Kurulu, rekabeti kısıtlayıcı faaliyetler nedeniyle Aslan Ticaret Dayanıklı Tüketim Malları ve Limited Şirketi'ne para cezası uyguladı. Detaylar haberde...
Rekabet Kurulu’ndan Elektrikli Ev Aletleri Şirketine Para Cezası
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurulu, elektrikli ev aletleri, mutfak eşyaları, hediyelik eşya gibi ürünlerin üretici ve perakendecisi olarak faaliyet yürüten şirkete ceza verdi.

Rekabet Kurulu, Aslan Ticaret Dayanıklı Tüketim Malları ve Limited Şirketi’nin satışlara müdahale etmek suretiyle pazardaki rekabeti kısıtladığı ve 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle para cezası verildiğini açıkladı.

Kurulun uzmanları, şirketin gerçekleştirdiği ihlallerden dolayı 4 milyon 13 bin 24 TL ceza uygulanmasına karar verdi.

Buna göre “Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar ile Hâkim Durumun Kötüye Kullanılmasına Yönelik Soruşturmalarda Uygulanabilecek Uzlaşma Usulüne İlişkin Yönetmelik”in 4. maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca uzlaşma usulü sonucunda para cezasına yüzde 25 indirim uygulanacak.

Rekabet Kurulu, bu kapsamda uzlaşma usulü sonucunda şirketin 2021 yılı gayrisafi gelirleri üzerinden takdiren 3 milyon 9 bin 768,42 TL tutarında para cezası uygulanmasına karar verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın