Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurulu Açıkladı! İşte Onay Verilen Devralma İşlemleri

Rekabet Kurulu, onayladığı ve onaylamadığını devralma işlemlerini açıkladı. Detaylar haberde...
Rekabet Kurulu Açıkladı! İşte Onay Verilen Devralma İşlemleri
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurulu, resmi internet sitesinden onayladığı devralma işlemlerini ve onaylamadığını işlemleri açıkladı. Buna göre kurul Fraport TAV Antalya Yatırım Yapım ve İşletme AŞ’nin Antalya Havalimanı bünyesinde yeni imtiyaz döneminde sahip olacağı akaryakıt ikmal ve depolama tesislerinin inşası ve işletilmesi haklarının Potas Akdeniz Akaryakıt Dağıtım Anonim Şirketi’ne devredilmesi işlemine koşullu izin verildiğini açıkladı.

Kurul bunun yanında Joy Global S.A.C.ın paylarının belli bir oranının devralınması suretiyle ortak kontrolünün Mitsui&Co. Ltd. tarafından devralınmasına kara verirken, HAVELSAN Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Asisguard Savunma Sanayi Ticaret A.Ş.’nin kontrolünün devralınması işleminin izne tabi olmadığı kararını verdi.

Rekabet Kurulu diğer izin verilen işlemleri şu şekilde açıkladı:

“Cvent Holding Corp.un tek kontrolünün Capstone Borrower, Inc. aracılığıyla Blackstone Inc. tarafından devralınması işlemine, Cybereason Inc.in tek kontrolünün SoftBank Group Corp. tarafından devralınmasına, Diversey Holdings Ltd’nin tek kontrolünün Olympus Water Holdings IV, LP aracılığıyla Platinum Equity Group tarafından devralınmasına, Stablex Bilişim Teknoloji AŞ’nin tek kontrolünün Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ tarafından devralınması işlemine, Borusan Araç Pazarlama Tic. Ltd. Şti.nin tek kontrolünün Borusan Oto Servis ve Ticaret AŞ tarafından devralınmasına, Yemsel Tavukçuluk Hayvancılık Yem Hammaddeleri San. ve Tic. AŞ’nin hisselerinin tamamının Şenpiliç Gıda Sanayi AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın