Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Reeder’dan Bilançoyu Yükseltecek Hareket: Yatırım için Kolları Sıvadı

Yakın zamanda halka arz edilen ve tavan performansıyla dikkatleri üzerine çeken Reeder’dan yatırımlara hız katacak kredi açıklaması geldi. Detaylar haberde…
Reeder’dan Bilançoyu Yükseltecek Hareket: Yatırım için Kolları Sıvadı

Halka arz furyasıyla borsaya yakın zamanda giriş yapan ve 4 kata yakın taleple arzında rekor kıran Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den yatırımcılarına kredi bildirimi geldi. Yatırım kredisi hakkındaki açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşan Reeder, Türkiye İş Bankası’na yaptığı kredi için onay aldığını duyurdu.

Açıklamada, yatırım kredisinin anapara tutarının 82 milyon TL olduğu ve kredi garanti fonu kapsamına alındığı için 1 yıl anapara ödemesiz 4 yıl vadeli kullanımının olacağı belirtildi.

Kredinin kullanılacağı alanlara ilişkin, “Kullanılacak bu kredi ile üretim süreçlerinde kalite ve verimliliği artırmak amacıyla batarya ısı test kabini, cihaz titreşim ve esneklik test cihazı, cihaz düşme ve kırılma test cihazı ve cihaz kum ve toz test kabini makineleri yatırımı yapılacaktır” diye açıklama paylaşıldı.

Reeder Hisse Fiyatı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Eylül ayında 9,30 TL’den halka arz edilen ve REEDR koduyla borsada işlem gören şirket hisseleri haftalık yüzde 30’a yakın getiri sağladı.

Güne tavan performansla başlangıç yaparak 24,12 lira seviyesini görse de ilerleyen saatlerde yükseliş eğilimini koruyamayan REEDR, TSİ 18.00 itibarıyla yüzde 2 artıda ve 22,64 lira seviyesinde kayda geçti.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu