Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Reddit, Aldığı Yatırımlarla Değerini 6 Milyar Dolara Çıkararak İkiye Katladı

Sosyal medya devi Reddit, aldığı 250 milyon dolarlık yatırımın katkısıyla 6 milyar dolarlık değer elde etti.
Reddit, Aldığı Yatırımlarla Değerini 6 Milyar Dolara Çıkararak İkiye Katladı
Son Güncelleme: 

Ünlü sosyal medya ve tartışma platformu Reddit, son günlerde yatırımcılardan aldığı 250 milyon dolarlık yatırım sonucunda değerlemesini 6 milyar dolara çıkardı.

Söz konusu yatırımların büyük kısmı özel yatırımcılardan sağlanırken, şirket sağladığı nakdi reklamlar ve uluslararası çapta büyümek için kullanacağını duyurdu.

Son günlerde özellikle Gamestop hisselerindeki çıkışlar ile gündemden düşmeyen Reddit’in aldığı devasa büyüklükteki yatırımında Andreessen Horowitz, Sequoia Capital ve Tencent Holdings gibi isimler yer aldı.
GME Hisseleri
Görsel Kaynak: Investing

Kullanıcı kitlesini de daha  ileri taşımaya çabalayan firma, elde ettiği 6 milyar dolarlık değerleme ile önceki değerini ikiye katlamış oldu. Öyle ki bundan tam iki yıl önce 3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti.

Ayrıca günlük 50 milyonun üzerinde bir kullanıcı kitlesi bulunan Reddit, ayrıca reklam gelirlerinin de önceki çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla %90 oranında arttığını duyurdu.

Öte yandan şirket, geçtiğimiz günlerde 5 saniyelik bir reklam filmi yayınlayarak gündem olmuştu.
Reddit 5 Saniyelik Reklamıyla Gündem Olmuştu
Görsel Kaynak: Twitter

Superbowl’a verdiği bu reklam “büyük çılgınlık” olarak nitelendirilirken, aslında büyük anlamlar taşıyordu. Reklam filminin sonunda çıkan metin, bu anlamı özetler nitelikteydi:

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Vay canına, bu gerçekten işe yaradı. Bunu okuyorsanız, bahsimiz ödendi demektir. Büyük oyun reklamları pahalıdır, bu yüzden tam zamanlı (reklam filmi) satın alamadık. Ancak ilham aldık ve tüm pazarlama bütçemizi 5 saniyelik bir reklama harcamaya karar verdik. Geçen hafta topluluğumuzdan bir şey öğrendik; güçsüzler ortak bir fikir etrafında bir araya geldiklerinde herhangi bir şeyi başarabilirler. Kim bilir, belki de finans kitaplarına “eğilimler” üzerine bir bölüm eklenmesinin nedeni olacaksınız. Belki Superbowl’un dünyaya baykuşların heybetini öğretmesine yardım edeceksiniz. Belki bu 5 saniyelik reklamı da duraklatacaksınız. İnsanlar gerçekten umursadıkları bir şeyin etrafında toplandıklarında güçlü şeyler olur. Ve bunun için bir yer var. Adı Reddit.”

Şirket, yayımlanan reklamın ardından Reddit’in tüm pazarlama bütçesinin burada harcandığını duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu