Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Recordati, Türkiye İlaç Dağıtımında GENIL ile Ortaklık Kurdu

Bugün KAP'ta yapılan açıklamaya göre Gen İlaç, Recordati Grup Şirketleri ile münhasır distribütörlük sözleşmesi imzaladı. İşte detaylar;
Recordati, Türkiye İlaç Dağıtımında GENIL ile Ortaklık Kurdu
HABER GİRİŞ

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GENIL) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Recordati Grup Şirketleri ile münhasır distribütörlük sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Gen ilaç ile Recordati Grup şirketlerinden EUSA Pharma (UK) Limited, Recordati Rare Diseases, Recordati AG Rare Diseases Branch ve Recofarma İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında distribütörlük sözleşmesi imzalandığı paylaşıldı.

İmzalanan distribütörlük sözleşmesinin 1 Mart 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği ve yenileme hükümlerine tabi olmak üzere 1 Mart 2028 tarihine kadar geçerli olacağı vurgulandı.

Bu anlaşma kapsamında GENIL, şu anda ithal etmekte olduğu Qarziba ilacına ek olarak Cosmegen, Cystadane, Cystadrops, Cytagon, Normosang, Isturisa, Carbaglu ve Signifor ilaçlarının Türkiye’ye ithalatı, satışı ve dağıtımı konusunda tek yetkili distribütör olacak.

Paratic Piyasalar Gen İlaç Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

GENIL’in 2024 yılı toplam satışlarına bu ilaçların katkısının ise 500 milyon lirayı aşması bekleniyor. Bu anlaşma ile birlikte GENIL’in ilaç portföyüne Qarziba ilacına ek olarak 8 yeni ilaç daha eklenmiş oldu.

GCM Yatırım Banner

Borsada GENIL koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 42,86 oranında yükseldi. Aylık bazda yüzde 37,65 yükselen hisse bugün TSİ 15.49 itibarıyla yüzde 0,98 artışla 72 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın