Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rapor: Yüzde 75’lik Artış Altcoin Fiyatını 100 Dolara Fırlatabilir

Kripto analitik platformlarından gelen veriler, Litecoin aktif adreslerinin bir günde yüzde 75 arttığını ortaya koydu. LTC fiyatı yakında 100 dolara mı yükselecek?
Rapor: Yüzde 75’lik Artış Altcoin Fiyatını 100 Dolara Fırlatabilir
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 19. kripto para birimi konumundaki Litecoin’in (LTC), günlük aktif adreslerinde bir kez daha büyük bir artış kaydettiği ortaya çıktı. Zincir üstü veriler, toplam Litecoin aktif adreslerinin Ethereum’unkini (ETH) geride bıraktığını ortaya koydu.

Pazar uzmanları, bu gelişmenin, Haziran ayının sonuna kadar LTC fiyatını 100 dolar seviyesine çıkarabileceğini düşünüyor.

Litecoin Aktif Adreslerinde Artış

Zincir üstü veri sağlayıcısı IntoTheBlock, LTC aktivitesinde önemli bir artış olduğunu bildirdi. Dün, aktif Litecoin adreslerinin sayısının yüzde 75 oranında artarak Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı ve Ethereum’u 100 binden fazla aktif adresle geride bıraktığı bilgisini verdi.

Ayrıca, Litecoin işlemlerinin de önemli bir artış göstererek tek bir günde 426 bin seviyesine ulaştığı kaydedildi. Bu artışın, kripto para piyasasında Litecoin’in artan kullanımını ve ilgisini vurgulamakta olduğunun altı çizildi.

LTC Aktif Adreslerinde Artış Sürüyor
Kaynak: IntoTheBlock

Litecoin ağının, LTC balina birikiminin ortasında bir başka dönüm noktası başarısıyla 250 milyon işlemi aştığı da bildirildi.

GCM Yatırım Banner

2024 yılının Litecoin için özellikle kayda değer bir yıl olduğu ve kripto para biriminin 40 milyondan fazla işlem gerçekleştirerek faaliyet ve ilgide önemli bir artış gösterdiği vurgulandı.

LTC Fiyatını Neler Bekliyor?

LTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla 6,280 milyar dolar piyasa değeri ile yüzde 1,5’lik düşüşle 84 dolar civarında işlem görüyor. Uzmanlar, LTC için bir sonraki fiyat hareketinin büyük ölçüde geçen ay boyunca güçlü bir şekilde devam eden madenci birikimine bağlı olduğunun altını çiziyor.

Verilere dayalı analizlerin, madencilerin şu anda toplam 15 milyon dolar olan bir aylık birikimlerini sürdürmeleri halinde, LTC’nin fiyatının 92 dolar civarındaki önemli kısa vadeli direnç seviyesini aşabileceğini gösterdiği belirtiliyor.

Haziran 2024’te Litecoin’in fiyatının 100 dolar seviyesine yaklaşarak önemli bir toparlanma göstermeye hazırlandığının altı çiziliyor.

IntoTheBlock’un GIOMAP veri trendleri ise 1,4 milyondan fazla mevcut yatırımcının, maksimum 91,6 dolar fiyattan 10,53 milyon LTC satın aldığını, bu yatırımcıların kâr elde etmesinin Litecoin’in bu seviyede toparlanmasını engelleyebileceği uyarısında bulundu.

LTC Fiyatı Bugün Sakin Seyir İzliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bununla birlikte, 92 doların üzerinde devam eden sürdürülebilir yükseliş desteğinin, 100 dolarlık dönüm noktasına doğru hızlı bir yükselişin önünü açabileceği ifade ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın